Nice I liga: Chrobry trafiony, ale niezatopiony w Siedlcach

Chrobry Głogów zremisował 1:1 z Pogonią Siedlce na zakończenie 6. kolejki Nice I ligi i pozostał liderem. Defensywa zespołu Grzegorza Nicińskiego została sforsowana po blisko miesiącu.

Piłkarze Chrobrego Głogów / Piłkarze Chrobrego Głogów
Lider wystąpił "na deser" w 6. kolejce. Piłkarze Chrobrego Głogów wiedzieli po meczach rozegranych od piątku do niedzieli, że będą prowadzić w Nice I lidze jeszcze przez minimum tydzień. Do Siedlec pojechali z zamiarem powiększenia swojej przewagi nad grupą pościgową. Zadanie wykonali połowicznie.

Mecz rozpoczął się doskonale dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego. W 5. minucie lider zespołu Mateusz Machaj wykorzystał rzut karny po faulu na Łukaszu Szczepaniaku. Przez kwadrans sytuacje podbramkowe stwarzał tylko Chrobry. Dopiero po tym nerwowym okresie Pogoń otrząsnęła się.

Zrehabilitować za sprokurowanie rzutu karnego próbował Daniel Chyła i nieznacznie chybił. Później szczęścia szukał Grzegorz Tomasiewicz. Potrzeba było jednak stopera w polu karnym Chrobrego, żeby wyrównać. Mateusz Żytko strzelił na 1:1 w czasie doliczonym do pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Głogowianie stracili pierwszego gola w lidze od 29 lipca.

W przerwie trenerzy nie dokonali zmian. Wierzyli, że obecni na boisku doświadczeni napastnicy zapewnią ich drużynom zwycięstwo. Szansę miał Dariusz Zjawiński, jednak Sławomir Janicki zatrzymał piłkę, która zmierzała w narożnik jego bramki. To była pierwsza z trzech sytuacji podbramkowych Zjawińskiego.

Przemysław Trytko takich okazji nie miał, dlatego Niciński stracił cierpliwość i kwadrans przed końcem meczu wprowadził za niego Konrada Kaczmarka. Chrobry opanował sytuację na boisko, ale tak jak Pogoń, nie było go stać na zdobycie decydującego gola.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 - Mateusz Machaj (k.) 5'
1:1 - Mateusz Żytko 45'

Pogoń: Krystian Stępniowski - Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak - Piotr Mroziński (75' Miroslav Pastva), Daniel Chyła - Jakub Szrek (76' Dawid Kieplin), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (83' Damian Świerblewski) - Dariusz Zjawiński

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Karol Danielak - Michał Pawlik (53' Serhij Napołow), Robert Mandrysz - Jakub Bach (54' Michał Borecki), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak - Przemysław Trytko (73' Konrad Kaczmarek)

Żółte kartki: Chyła, Zjawiński (Pogoń) oraz Pawlik, Ilków-Gołąb (Chrobry)

Sędzia: Konrad Aluszyk (Szczecin)

Czy Chrobry Głogów będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?