Nice I liga: Miedź Legnica nowym liderem, zwycięstwo w derbach z Chrobrym Głogów

Miedź Legnica górą w derbach Dolnego Śląska. Zespół Dominika Nowaka wygrał w Głogowie z Chrobrym 2:1 i awansował na 1. miejsce w tabeli Nice I ligi.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Gospodarze zaczęli znakomicie i już w 11. minucie prowadzili 1:0. Mateusz Machaj wykonywał rzut wolny i mimo że odległość do bramki wynosiła ponad 30 metrów, oddał bardzo mocny strzał. Paweł Kapsa odbił piłkę przed siebie i ten prezent uderzeniem z ostrego kąta wykorzystał Przemysław Stolc.

Miedź bardzo długo miała problem z jakąkolwiek odpowiedzią. Podopieczni Dominika Nowaka prezentowali się nieźle jeśli chodzi o walory czysto piłkarskie, mimo to nie stwarzali wielkiego zagrożenia pod bramką Sławomira Janickiego.

Chrobry pewnie schodziłby na przerwę z korzystnym wynikiem, gdyby nie fatalny błąd jego bramkarza w 43. minucie. Po tym jak Karol Danielak podbił piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Łukasza Gargułę, Janicki wyszedł z bramki nie mając żadnych szans na skuteczną interwencję, w efekcie z łatwością uprzedził go Grzegorz Bartczak, a już po chwili głową do siatki trafił Wojciech Łobodziński.

Tuż po przerwie legniczanie poszli za ciosem i zapewnili sobie zwycięstwo. Ze świetnej strony pokazał się Przemysław Mystkowski, który w niedzielę debiutował w barwach Miedzi zaledwie trzy dni po tym jak wypożyczono go z Jagiellonii Białystok. 19-latek oddał precyzyjny strzał sprzed pola karnego, przy którym Janicki nie miał najmniejszych szans.

Chrobry ambitnie walczył o uniknięcie porażki, w końcówce kilka razy w polu karnym gości zrobiło się gorąco, ale więcej bramek już nie zobaczyliśmy i po triumfie w derbach Miedź zachowała status niepokonanej, awansując przy okazji na 1. miejsce w tabeli Nice I ligi. Dla głogowian była to natomiast pierwsza porażka w obecnym sezonie.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:2 (1:1)
1:0 - Przemysław Stolc 11'
1:1 - Wojciech Łobodziński 43'
1:2 - Przemysław Mystkowski 51'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Karol Danielak, Marcel Gąsior (58' Michał Borecki), Robert Mandrysz, Jakub Bach (58' Serhij Napołow), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak, Przemysław Trytko (36' Konrad Kaczmarek).

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonatan de Amo, Tomislav Bozić, Frank Adu Kwame, Rafał Augustyniak, Przemysław Mystkowski (90+1' Michał Bartkowiak), Mladen Bartulović, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński (85' Paweł Zieliński), Jakub Vojtus (64' Fabian Piasecki).

Żółte kartki: Michał Ilków-Gołąb, Konrad Kaczmarek, Seweryn Michalski (Chrobry Głogów) oraz Grzegorz Bartczak (Miedź Legnica).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Czy Miedź Legnica awansuje do Lotto Ekstraklasy?