El. MŚ 2018: Niemieckie dzieło zniszczenia. Norwegia rozbita w drobny mak

Reprezentacja Niemiec przejechała się po Norwegii. W meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 podopieczni Joachima Loewa roznieśli Skandynawów 6:0.

Dominik Polesiński
Timo Werner i Thomas Mueller celebrują strzeloną bramkę dla reprezentacji Niemiec PAP/EPA / Timo Werner i Thomas Mueller celebrują strzeloną bramkę dla reprezentacji Niemiec

Mijają lata, a niemiecka maszyna nadal jest wyśmienicie naoliwiona. W Stuttgarcie po Norwegach "przejechały czołgi", siejące totalne spustoszenie. Co ciekawe, goście wcale nie prowadzili otwartej gry, a przegrali z kretesem, tracąc gola za golem.

Od pierwszego gwizdka Niemcy robili z rywalem co chcieli. Strzelanina rozpoczęła się już w 10. minucie. Po akcji skrzydłem i dograniu Jonasa Hectora użytek ze swojej lewej nogi zrobił Mesut Oezil. Siedem minut później, po zgraniu głową Timo Wernera, pewnym strzałem z 12 metrów prowadzenie podwyższył Julian Draxler. Sam Werner jeszcze przed przerwą dorzucił kolejne dwie cegiełki do wyniku. Najpierw nogą, a następnie głową. Rune Jarstein schodził do szatni przybity, ale przy strzałach gospodarzy nie mógł nic zrobić.

Po przerwie Niemcy kontynuowali dzieło zniszczenia. Na listę strzelców wpisywali się już tylko rezerwowi. Pięć minut na boisku potrzebował wprowadzony z ławki Leon Goretzka, aby strzelić do siatki. Pomocnik wykorzystał techniczne podanie od Draxlera i celnie uderzył głową. Wynik ustalił Mario Gomez, który "szczupakiem" zaatakował piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Joshue Kimmicha.

Niemcy byli bezlitośni do bólu. Przez pełne 90 minut parli do przodu, głodni kolejnych trafień. Norwegia wyglądała przy nich jak zespół co najmniej dwie klasy gorszy.

Podopieczni Joachima Loewa pokonując Norwegię mogli zapewnić sobie udział w mundialu, ale swój mecz wygrała Irlandia Północna (2:0 z Czechami) i ze świętowaniem wyjazdu do Rosji muszą się jeszcze wstrzymać.

6:0 - Mario Gomez 79'

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Joshua Kimmich, Antonio Ruediger, Mats Hummels, Jonas Hector, Sebastian Rudy (61' Sami Khedira), Toni Kroos, Thomas Mueller (46' Leon Goretzka), Mesut Oezil, Julian Draxler, Timo Werner (66' Mario Gomez).

Norwegia: Rune Jarstein - Omar Elabdellaoui, Havard Nordtveit, Jorgen Skjelvik, Haitam Aleesami, Sander Berge (46' Gustaw Valsvik), Ole Selnaes (75' Martin Linnes), Mohamed Elyounoussi (58' Jonas Svensson), Mats Moeller Daehli, Joshua King, Jo Inge Berget.

Żółte kartki: Selnaes, Linnes (Norwegia).

6 San Marino 10 0 0 10 2:51 0

[b]ZOBACZ WIDEO Kanonada w Brazylii. Zobacz skrót meczu Gremio - Sport Recife [ZDJĘCIA ELEVEN]