El. MŚ 2018: Arabia Saudyjska kolejnym finalistą. Australia zagra w barażu

Arabia Saudyjska pokonała we wtorek Japonię 1:0 (0:0). Dzięki tej wygranej piłkarze Berta van Marwijka wywalczyli bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Karol Borawski
Na zdjęciu logo MŚ 2018 / Na zdjęciu logo MŚ 2018
Zawodnicy Arabii Saudyjskiej i Japonii kończyli rywalizację w grupie B azjatyckich eliminacji. Gospodarze już przed pierwszym gwizdkiem wiedzieli, że do awansu potrzebują zwycięstwa.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gola na wagę trzech punktów i awansu zdobył w 63 minucie rezerwowy Fahad Al Muwallad. Japończycy zapewnili sobie udział w przyszłorocznym mundialu przed ostatnią kolejką.

Ze strefy azjatyckiej bezpośredni awans na mistrzostwa świata 2018 w Rosji wywalczyły zespoły Iranu, Korei Południowej, Japonii i Arabii Saudyjskiej. W barażu zagrają trzecie zespoły grup A i B - ekipy Syrii i Australii, zwycięzca tej rywalizacji zagra w barażu interkontynentalnym.

Arabia Saudyjska - Japonia 1:0 (0:0)
1:0 - Fahad Al Muwallad 63'

Arabia Saudyjska: Abdullah Al Maiouf - Osama Hawsawi, Mansour Al Harbi (86' Abdullah Al Zoari), Yasir Al Shahrani, Omar Hawsawi (76' Motaz Hawsawi), Taisir Al Jassim, Yehya Al Shehri, Nawaf Al Abid, Salman Al Faraj, Abdullah Otayf, Mohammad Al Sahlawi (46' Fahad Al Muwallad).

Japonia: Kawashima - Yoshida, Nagatomo, Sakai, Shoji, Honda (46' Asano), Haraguchi, Yamaguchi, Shibasaki (80' Kubo), Ideguchi, Okazaki (67' Sugimoto).