Arkadiusz Milik bliski powrotu do podstawowego składu SSC Napoli

Rosną szanse na występ Arkadiusza Milika od 1. minuty. W meczu z Bologną Polak może wrócić do podstawowego składu SSC Napoli.

Szymon Mierzyński
Arkadiusz Milik cieszy się po zdobytej bramce dla Napoli PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik cieszy się po zdobytej bramce dla Napoli
Włoskie media podkreślają, że 23-latek zdobył gola w niedawnym spotkaniu kadry z Kazachstanem (3:0), a to może znacznie poprawić jego pozycję. Dries Mertens, z którym konkuruje, też wprawdzie trafił do siatki (strzelił jedną z bramek w wygranym przez Belgię 9:0 starciu z Gibraltarem), lecz Maurizio Sarri będzie chciał teraz korzystać z obu swoich snajperów.

Rotacja są tym bardziej możliwa, że Napoli wkracza w okres, w którym terminarz będzie niezwykle napięty. Już w środku przyszłego tygodnia rusza Liga Mistrzów. Mocno przyspiesza też Serie A. W ciągu czternastu dni neapolitańczycy rozegrają cztery pojedynki ligowe.

"La Gazzetta dello Sport" podkreśla, że akcje Arkadiusza Milika rosną i niewykluczone, że przełoży się to na występ od 1. minuty już w spotkaniu z Bologną. Zaplanowano je na niedzielę na godz. 20.45.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik zacznie mecz z Bologną w podstawowym składzie?