Premier League: pierwsza wpadka Man Utd

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Carl Recine / Na zdjęciu: Romelu Lukaku w barwach Manchesteru United
Reuters / Carl Recine / Na zdjęciu: Romelu Lukaku w barwach Manchesteru United

Nie było czwartego zwycięstwa w Premier League. Manchester United potknął się po raz pierwszy. Na Britannia Stadium zremisował 2:2 z dobrze dysponowanym Stoke City.

W tym artykule dowiesz się o:

Stoke City znane jest z tego, że na swoim stadionie potrafi ograć nawet największego faworyta. W tym sezonie przekonał się o tym już Arsenal, przegrywając 0:1.

Zwykle w Stoke pada i wieje silny wiatr. To niemal "wizytówka" 250-tysięcznego miasta z hrabstwa ceremonialnego Staffordshire. Tym razem było inaczej - piękna, słoneczna pogoda - jak nie w Stoke położonym nad rzeką Trent. Nie tylko aura mogła się podobać, a przede wszystkim gra gospodarzy. Nie cofnęli się przed rozpędzoną lokomotywą Jose Mourinho.

Kąsali de Geę to strzałami z dystansu, to dośrodkowaniami. Nie można było odmówić zaangażowania i tuż przed przerwą starania The Potters przyniosły skutek. Mame Diouf, przekwalifikowany z napastnika na wahadłowego, dośrodkował na szósty metr. Eric-Maxim Choupo-Moting urwał się obrońcy i pokonał de Geę.

Jednak jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali. Wykonywali rzut rożny, piłkę podbił Matić, a z piątego metra głową uderzył Paul Pogba. Futbolówka przetoczyła się po czuprynie Marcusa Rashforda i wpadła do siatki. To jemu zapisano tę bramkę.

Druga połowa wyglądała jak pierwsza z tym wyjątkiem, że to MU objął prowadzenie. Romelu Lukaku znalazł się oko w oko z bramkarzem. Pierwszy strzał Jack Butland sparował, jednak wobec dobitki był już bezradny.

Sześć minut później padła ostatnia bramka w tym meczu. Po kornerze Moting znów urwał się rywalowi i głową zdobył gola.

Wynik już się nie zmienił i w tabeli Man Utd zamiast kompletu 12 punktów ma 10. Nadal jest jednak liderem. Stoke jest dziesiąte (5 "oczek").

Stoke City - Man Utd 2:2 (1:1) 1:0 - Eric-Maxim Choupo-Moting 43' 1:1 - Marcus Rashford 45+1' 1:2 - Romelu Lukaku 57' 2:2 - Eric-Maxim Choupo-Moting 63'