2. Bundesliga: niespodziewana porażka zespołu Artura Sobiecha. Piękny gest fair play Felixa Bastiansa (wideo)

W spotkaniu 5. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi, zespół SV Darmstadt 98 z Arturem Sobiechem w składzie przegrał przed własną publicznością 1:2 z VfL Bochum. Podczas tego meczu pięknym gestem fair play popisał się kapitan gości, Felix Bastians.

Tomasz Rosiński
Mecz SV Darmstadt 98 - VfL Bochum w 2 Bundeslidze Facebook / ELEVEN SPORTS / Mecz SV Darmstadt 98 - VfL Bochum w 2. Bundeslidze
Ekipa z Darmstadt przystępowała do niedzielnego pojedynku z bilansem 3 zwycięstw oraz remisu i była faworytem starcia z VfL.

Od początku rywalizacji swój styl gry starali się narzucić gospodarze i często gościli pod bramką rywali. Swoją przewagę udokumentowali golem w 24. minucie autorstwa Aytaca Sulego.

Po zmianie stron starali się zaryzykować przyjezdni, ale przez dłuższy czas nie potrafili pokonać Daniela Heuera Fernandesa.

Wydawało się, że zawodnicy z Bochum w końcu dopną swego, gdyż w polu karnym przeciwników w 62. minucie po indywidualnej akcji padł Bastians. Sędzia początkowo podyktował "jedenastkę". Jednakże po chwili zmienił swoją decyzję po tym, jak kapitan VfL Bochum przyznał się, iż nie był faulowany. Za ten gest fair play Felix Bastians otrzymał podziękowania od miejscowych piłkarzy oraz oklaski od sędziego i kibiców rywala.

Ostatecznie konfrontacja zakończyła się triumfem gości 2:1 po trafieniach Dimitriosa Diamantakosa i Robbie'go Kruse'a.

Polski napastnik Sobiech wyszedł w wyjściowym składzie SV Darmstadt 98 i w 67. minucie został zmieniony przez Terrance'a Boyda.