Dobry występ Piotra Zielińskiego. Gracz Napoli doceniony

- Po jego wejściu Napoli zaczęło walczyć i wygrało wysoko - tak włoskie media opisują występ Piotra Zielińskiego w niedzielnym meczu z Bolonią. Serwisy statystyczne wskazują pomocnika jako czołowego gracza.

Krystian Winogrodzki
Piotr Zieliński PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Piotr Zieliński

SSC Napoli wygrało z Bolonią 3:0. Zieliński rozpoczął mecz na ławce, ale wszedł na boisko w 62. minucie i strzelił gola.

Lokalny dziennik "Il Mattino" wystawił naszemu reprezentantowi notę "6,5". W opisie zaznaczył, że Polak przyniósł swojemu zespołowi szczęście.

- Po jego wejściu Napoli zaczęło walczyć i wygrało wysoko - czytamy.

Najlepszy w zespole Napoli był Brazylijczyk Allan z oceną "8". Najgorsze noty otrzymali rywale Zielińskiego o miejsce w składzie. Jorginho i Hamsik dostali po "5".

W podobnym tonie Polaka oceniły serwisy statystyczne. "Whoscored" wystawił reprezentantowi kraju ocenę "7.3". Najlepszy był Callejon, który otrzymał "8.6". Z rywali Zielińskiego znowu najlepszy był Allan (nota 8.2). Najsłabiej zostali ocenieni Jorginho (6.4) i Diawara (6.4), który pojawił się na murawie na ostatnie trzynaście minut.

"Squawka" przyznała naszemu pomocnikowi cztery gwiazdki na pięć. Od naszego pomocnika ponownie lepszy był Allan (4,5). Zmiennik Diawara dostał trzy gwiazdki.

To druga bramka Polaka w trzecim występie ligowym w tym sezonie. W poprzednich rozgrywkach dla Napoli trafiał pięciokrotnie i miał siedem asyst w 36 meczach Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy SSC Napoli wywalczy w tym sezonie mistrzostwo Włoch?