LM: debiut Karabachu na -6. Chelsea bezlitosna

Chelsea nie miała litości dla debiutującego w Lidze Mistrzów Karabachu Agdam. Anglicy pokonali na własnym stadionie Azerów 6:0. Cały mecz w drużynie przyjezdnych rozegrał Jakub Rzeźniczak.

Michał Piegza
Donald Guerrier (z lewej) z Karabachu Agdam i Davide Zappacosta (z prawej) z Chelsea Londyn PAP/EPA / PAP/EPA/NEIL HALL / Na zdjęciu: Donald Guerrier (z lewej) z Karabachu Agdam i Davide Zappacosta (z prawej) z Chelsea Londyn
Debiutujący w Lidze Mistrzów Karabach już w 1. kolejce został rzucony na głęboką wodę. Chelsea była zdecydowanym faworytem pojedynku. Nas interesował ten mecz przede wszystkim ze względu na osobę Jakuba Rzeźniczaka. W składzie Azerów znalazł się także znany z gry w Wiśle Kraków Donald Guerrier.

Mecz odważnie rozpoczęli goście, ale w 5. minucie zostali skarceni. Przy rzucie rożnym błąd w kryciu, piłka dograna przed pole karne, gdzie mający sporo czasu i miejsca Pedro Rodriguez uderzył nie do obrony.

Szybko zdobyty gol ostudził zapędy gości. Chelsea miała mecz pod całkowitą kontrolą i tylko kwestią czasu były kolejne trafienia dla gospodarzy. Gospodarze wynik podwyższyli w 30. minucie w bardzo efektownym stylu. Kontrę londyńczyków wyprowadził Davide Zappacosta, przebiegł z piłką niemal przez całe boisko. Kiedy wydawało się, że dośrodkuje... uderzył. Piłka za plecami bramkarza ugrzęzła w siatce. Gol - marzenie.

Podopieczni Antonio Conte po zmianie stron nie musieli się zbytnio wysilać. Karabach nie był w stanie zagrozić gospodarzom. W 55. minucie padł trzeci gol. Po krótko rozegranym rzucie wolnym "fałszem" dośrodkował Cesc Fabregas, a Cesar Azpilicueta głową z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki. Dwanaście minut później mogło być 4:0, ale efektowny strzał Wiliana zatrzymał się na poprzeczce. Dokładniejszy był w 71. minucie Tiemoue Bakayoko. Rezerwowy po rzucie rożnym otrzymał piłkę kilka metrów przed bramką. Uderzenie po nodze obrońcy zatrzymało się dopiero w bramce.

Pięć minut później do siatki trafił Michy Batshuayi. Błąd Karabachu w wyprowadzeniu piłki. Chelsea szybko rozegrała akcję i napastnik mocnym strzałem sprzed pola karnego zdobył gola na 5:0. W 82. minucie ten sam zawodnik miał udział przy szóstej bramce. Kolejny błąd gości, piłkę dogrywał Zappacosta, a we własnej bramce umieścił naciskany przez snajpera Maksim Medvedev. Karabach honor mógł uratować w 87. minucie. Mocny strzał z ok. 15 metrów Dino Ndlovu poszybował tuż ponad poprzeczką.

6:0 - Medvedev (sam.) 82'

Chelsea FCThibaut Courtois - Gary Cahill, Cesar Azpilicueta (75' Antonio Ruediger), Marcos Alonso, Davide Zappacosta, Andreas Christensen, Cesc Fabregas, Willian, Pedro Rodriguez (58' Eden Hazard), N'Golo Kante (63' Tiemoue Bakayoko), Michy Batshuayi.

Karabach Agdam: Ibrahim Sehić - Rashad Sadıqov (70' Mahir Madatov), Jakub Rzeźniczak, Maksim Medvedev, Badavi Hueseynov, Míchel, Gara Garayev (70' Josgun Diniyev), Richard Almeyda, Donald Guerrier, Dino Ndlovu, Pedro Henrique (77' Tarik Elyounoussi).

Żółta kartka: Cahill (Chelsea).

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja).

Nie padły gole w drugim meczu w grupie C. Roma rywalizowała z Atletico. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Łukasz Skorupski.

AS Roma - Atletico Madryt 0:0