Kontuzja Ousmane Dembele. Nową gwiazdę Barcelony czeka przerwa w grze

Ousmane Dembele nie tak wyobrażał swój początek w Barcelonie. Najdroższy nabytek katalońskiego klubu już w pierwszej połowie meczu z Getafe (2:1) musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Karol Borawski
Ousmane Dembele Reuters / Paul Hanna / Na zdjęciu: Ousmane Dembele
Dembele w sierpniu przeniósł się z Borussii Dortmund do FC Barcelona za 105 mln euro, co było najdroższym transferem w historii klubu z Camp Nou.

W 25 .minucie sobotniego meczu z Getafe CF Francuz doznał kontuzji. Kilka minut później w jego miejsce wszedł Gerard Deulofeu.

Barcelona potwierdziła, że Dembele doznał kontuzji ścięgna udowego lewej nogi. Na niedzielny poranek zaplanowano szczegółowe badania.

Według wstępnych prognoz nowy nabytek klubu, dla którego był to pierwszy mecz ligowy w wyjściowym składzie, będzie poza grą przez trzy tygodnie.

Barcelona wygrała 2:1 po golach Denisa Suareza i Paulinho i po czterech kolejkach prowadzi w Primera Division z kompletem punktów.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?