Serie A: AC Milan złapał oddech, Sampdoria z Polakami zatrzymana

AC Milan zrehabilitował się za wysoką porażkę z Lazio i pokonał 2:1 Udinese Calcio. Pierwsze w sezonie punkty straciła Sampdoria Genua na stadionie Torino FC. Z ławki rezerwowych weszli na boisko Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty.

Radość piłkarzy AC Milan po zdobyciu gola PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Radość piłkarzy AC Milan po zdobyciu gola
Nikola Kalinić przekonuje do siebie trenera Vincenzo Montellę. Chorwat pomógł AC Milan rozgromić w europejskich pucharach 5:1 Austrię Wiedeń. Pozostał w jedenastce i w pierwszej połowie meczu z Udinese Calcio trafił dwa razy do bramki. Rossoneri prowadzili 2:1 do przerwy i rehabilitowali się w oczach kibiców za porażkę 1:4 z Lazio.

W jedenastce Udinese nie było Pawła Bochniewicza. Jego drużyna starała się zaatakować po przerwie, marzyła o wyrównaniu, jednak statystyki pokazywało jasno, że Rossoneri są efektywniejsi. Do końca meczu utrzymali prowadzenie.

Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki usiedli na ławce rezerwowych Sampdorii Genua na początku meczu z Torino FC. Zamiast Kownackiego w ataku Sampdorii grali Fabio Quagliarella i Duvan Zapata. Zakontraktowany niedawno zawodnik strzelił gola zanim minęła minuta spotkania.

Torino potrzebowało kilkunastu minut na odwrócenie wyniku 0:1 na 2:1. Prowadzenie dał gospodarzom Andrea Belotti, który w poprzednim sezonie walczył o koronę króla strzelców Serie A. Obecnie Belotti jest w rankingu za aż ośmioma zawodnikami. Jeden z nich to Fabio Quagliarella, który wyrównał na 2:2 w 34. minucie.

W 46. minucie na boisko wszedł z ławki rezerwowych Bartosz Bereszyński. To drugi epizod byłego defensora Legii Warszawa w sezonie. Później w roli zmiennika wystąpił również Karol Linetty. Z Polakami w jedenastce Sampdoria uszczelniła defensywę, ale nie potrafiła zarazem strzelić zwycięskiego gola. W Turynie straciła pierwsze punkty w sezonie.

W równolegle rozegranym meczu Cagliari Calcio wygrało 2:0 na stadionie SPAL.