Oszałamiający występ 16-letniego Pietro Pellegriego w Serie A. Jego ojciec płakał wzruszony na ławce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Takie występy na długo zapadają w pamięci. 16-letni Pietro Pellegri zaliczył w niedzielę dopiero czwarty występ w Serie A, a mimo tego zdobył dwie bramki dla Genoi w starciu z Lazio. Jego ojciec, asystent trenera Genoi, wzruszony płakał na ławce.

W tym artykule dowiesz się o:

Urodzony w marcu 2001 roku Pellegri pojawił się na boisku w 33. minucie, po tym jak kontuzji doznał Argentyńczyk Ricardo Centurion. Wprowadzając go do gry, trener Ivan Jurić trafił w dziesiątkę.

W 57. minucie Pellegri doprowadził do remisu 1:1, a gdy trzynaście minut później Ciro Immobile dał Lazio prowadzenie, 16-latek niemal natychmiast po raz drugi wyrównał stan meczu.

Po drugim trafieniu młodego napastnika, będący asystentem Juricia Pellegri senior rozpłakał się na ławce. Sytuację uchwyciły kamery transmitującej mecz stacji Mediaset.

Po meczu reakcją ojca wzruszył się też młodszy Pellegri. 16-latek był gościem jednego z programów podsumowujących rozgrywki. Gdy pokazano mu nagranie z radością i płaczem ojca, napastnikowi Genoi załamał się głos i z trudem powstrzymał łzy.

Niedzielny występ był czwartym meczem Pellegriego w Serie A. W rozgrywkach zadebiutował blisko rok temu, w grudniu 2016 roku, a pierwszą bramkę zdobył w maju w wyjazdowym meczu z AS Romą.

Mimo świetnego występu Pellegriego, Genoa uległa Lazio 2:3. W tabeli jest na 16. miejscu.

Czy Pietro Pellegri zagra kiedyś w reprezentacji Włoch?