Serie A: Lazio na fali po pucharach. Twarde lądowanie Atalanty Bergamo

Piłkarze Lazio Rzym i Atalanty Bergamo wrócili do walki w Serie A po zwycięstwie w Lidze Europy. Stołeczna drużyna pokonała 3:2 Genoa CFC, a Atalanta zremisowała 1:1 z Chievo Werona. Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński nie grali.

Miguel Veloso (z prawej) oraz Miguel Veloso (z lewej) PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Miguel Veloso (z prawej) oraz Miguel Veloso (z lewej)
Mecz w Lidze Europy z Vitesse Arnhem potwierdził, że Ciro Immobile, Sergej Milinković-Savić i Senad Lulić mają wielki wpływ na ofensywę Lazio Rzym. Trener Simone Inzaghi dał im odpocząć w środku tygodnia, jednak nie w stu procentach. Po przerwie wszyscy musieli powstać z ławki rezerwowych i odwracać wynik na korzyść Biancocelestich.

W Genui wspomnianego trio nie zabrakło już w podstawowym składzie Lazio. Stołeczna drużyna wyszła na prowadzenie w 14. minucie. Niespodziewanie to Bastos pokonał Mattię Perina. Obrońca dobił piłkę do siatki po strzale Milinkovicia-Savicia z rzutu wolnego. Po objęciu prowadzenia ekipa Inzaghiego grała rozsądnie i nie pozwoliła Genoa CFC na jakiekolwiek groźne uderzenie w pierwszej połowie.

W 56. minucie wszedł na boisko z ławki rezerwowych Petar Brlek, były pomocnik Wisły Kraków i niewiele później Genoa CFC wyrównała dzięki strzałowi Pietro Pellegriego. Lazio popełniło całą serię błędów w obronie. Pellegri strzelił w tym meczu jeszcze jednego gola na 2:2, który był odpowiedzią na szóste w sezonie trafienie Immobile. Ostatnie słowo należało do Ciro, który w 83. minucie ustalił wynik na 3:2 dla Lazio.

Lazio z trzema zwycięstwami i remisem jest na 4. lokacie w tabeli. Przed nim z kompletem punktów SSC Napoli, Juventus i Inter Mediolan.

Atalanta Bergamo wygrała w czwartek 3:0 z Evertonem. Nad przedstawicielem Premier League górowała w każdym elemencie piłkarskim i rozbudziła apetyt kibiców na coś więcej niż awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Rewelacja poprzedniego sezonu została ostudzona w Weronie. Dopiero w 85. minucie doprowadziła do remisu 1:1 dzięki strzałowi Alejandro Gomeza z rzutu karnego.

Chievo Werona prowadziło przez prawie całą drugą połowę. Do bramki Pierluigiego Goliniego trafił płaskim uderzeniem zza pola karnego Samuel Bastien. Ostatecznie zremisowało. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedzieli Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński.