Serie A: pierwsza strata Interu Mediolan. Rzut karny na wagę punktu

Inter Mediolan stracił pierwsze punkty w sezonie. Po czterech wygranych z rzędu zremisował na wyjeździe z Bologną 1:1. Goście punkt uratowali w końcowej fazie gry po rzucie karnym.
Michał Piegza
PAP/EPA / PAP/EPA/GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: Mauro Icardi (z lewej) i Filip Helander (z prawej)

Inter przed meczem wyjazdowym z Bologną miał nadzieję na przedłużenie serii wygranych. Tymczasem to gospodarze w 16. minucie powinni objąć prowadzenie. Niezdecydowania obrony rywala omal nie wykorzystał Simone Verdi, który uderzał będąc tuż przed wybiegającym z bramki Samirem Handanoviciem. Pomocnik nieznacznie pomylił się.

Kwadrans później Verdi był skuteczniejszy. Gracz Interu zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów. Piłka wpadła w samo okienko bramki Interu, bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia.

Goście po zmianie stron dążyli do wyrównania, ale długo nie potrafili zaskoczyć obrony Bologny. W 60. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z pięciu metrów głową uderzył Joao Miranda, bramkarz końcami palców odbił piłkę. W odpowiedzi Godfred Donsah przymierzył z dystansu, ale minimalnie przestrzelił.

Inter do remisu doprowadził w 77. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Ederze. Mauro Icardi uderzył w środek bramki, bramkarz rzucił się w swój prawy róg.

W nerwowej końcówce żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięskiego gola.

Bologna FC - Inter Mediolan 1:1 (1:0)
1:0 - Verdi 32'
1:1 - Icardi (k.) 77'

Bologna FC: Mirante – M'Baye, Helander, Gonzalez, Masina, Poli (72' Taider), Pulgar, Donsah, Verdi, Petković (88' Okwonkwo), Di Francesco (74' Palacio).

Inter Mediolan: Handanovic – D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo, Vecino, Valero (86' Gagliardini), Candreva (81' Brozović), Mario (51' Eder), Perisić, Icardi.

Żółte kartki: Poli, Donsah, Mirante, Petković (Bologna) oraz Valero, Nagatomo, Martins (Inter).