Serie A: AS Roma wygrała. Benevento Calcio straciło 10 goli w cztery dni

AS Roma wygrała 4:0 na stadionie Benevento Calcio w 5. kolejce Serie A. Edin Dzeko strzelił dwa gole i jest coraz wyżej w rankingu snajperów. Z kolei beniaminek stracił 10 bramek w cztery dni.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / PAP/EPA/MARIO TADDEO / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Spotkania z SSC Napoli i AS Roma w ciągu czterech dni były dla beniaminka dawką uderzeniową. Podopieczni Maurizio Sarriego ośmieszyli ekipę z Benewentu. Rozgrywali piłkę jak na treningu, z łatwością stwarzali sytuacje podbramkowe, wygrali 6:0. Giallorossi nie mieli tak miażdżącej przewagi, mimo to ich zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone.

Rozstrzelał się Edin Dzeko. Hellas Werona wbił dwa gole, a do bramki Benevento Calcio trafił w 22. minucie po płaskim dośrodkowaniu Aleksandara Kolarova. Bośniak był blisko szczęścia również w 36. minucie, jednak uprzedził go Fabio Lucioni i skierował piłkę do własnej siatki. Gole padły po akcjach na skrzydłach, które były najgroźniejszą bronią AS Roma.

W środku pola nie było doświadczonych Daniele De Rossiego i Radji Nainggolana. Pod ich nieobecność szansę dostał Maxime Gonalons. Mecz z ławki rezerwowych oglądał Łukasz Skorupski.

W przerwie Stephan El Shaarawy zastąpił na boisku Cengiza Undera, a niewiele później Edin Dzeko zdobył swojego piątego gola w sezonie. Król strzelców Serie A zrobił to w nietypowy dla siebie sposób, ponieważ uderzeniem zza pola karnego. Skuteczniejsi od Bośniaka są obecnie już tylko Paulo Dybala, Mauro Icardi oraz Ciro Immobile.

W 66. minucie publiczność zareagowała po raz pierwszy wyraźnymi gwizdami. Massimo Coda wbiegł w pole karne rzymian, miał sporo miejsca, ale wystraszył się obrońcy i nawet nie kopnął piłki w światło bramki Alissona. Frustracja narastała, ponieważ beniaminek był precyzyjniejszy we własnej szesnastce. Gol na 0:4 był również samobójczy po interwencji Lorenzo Venutiego.

W cztery dni Benevento straciło 10 goli.

Benevento Calcio - AS Roma 0:4 (0:2)
0:1 - Edin Dzeko 22'
0:2 - Fabio Lucioni (sam.) 36'
0:3 - Edin Dzeko 52'
0:4 - Lorenzo Venuti (sam.) 74'

Benevento: Vid Belec - Gianluca Di Chiara, Fabio Lucioni, Lorenzo Venuti, Gaetano Letizia - Achraf Lazaar (63' Vittorio Parigini), Danilo Cataldi, Raman Chibsah, Ledian Memushaj – George Puscas, Massimo Coda (75' Samuel Armenteros)

Roma: Alisson – Aleksandar Kolarov, Juan Jesus, Federico Fazio, Bruno Peres - Kevin Strootman, Maxime Gonalons, Lorenzo Pellegrini (68' Gerson) - Diego Perotti (75' Alessandro Florenzi), Edin Dzeko, Cengiz Under (46' Stephan El Shaarawy)

Żółte kartki: Di Chiara, Parigini (Benevento)