Serie A: SPAL nie polubił Mediolanu. Wysokie zwycięstwo Atalanty Bergamo

SPAL z Bartoszem Salamonem w składzie przegrał 0:2 z AC Milan w 5. kolejce Serie A. Wysokie zwycięstwo 5:1 odniosła Atalanta Bergamo, a Sampdoria Genua zremisowała bezbramkowo.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
Nie minęły dwa tygodnie i SPAL wrócił do Mediolanu. Poprzednio przegrał w "mieście mody" 0:2 z Interem. Tym razem na beniaminka czekał AC Milan, czyli specjalny przeciwnik dla Bartosza Salamona. Kilka lat temu podpisał z Rossonerimi długi kontrakt, a następnie nie dostał nawet szansy na debiut.

Po pierwszej połowie ekipa Salamona przegrywała 0:1. Ricardo Rodriguez zmylił bramkarza i płaskim strzałem z rzutu karnego otworzył wynik. Jedenastkę wywalczył coraz bardziej efektywny w Mediolanie napastnik Nikola Kalinić. Drugi rzut karny egzekwował już nie Szwajcar, a Franck Kessie i po przerwie ustalił wynik na 2:0 dla Milanu.

W środku tygodnia swoją szansę otrzymali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Obaj rozpoczęli mecz z Hellas Werona w podstawowym składzie. Sampdoria Genua zamierzała wrócić do wygrywania po spotkaniu z Torino FC, w którym straciła pierwsze punkty w sezonie. Nic z tego. Beniaminkowi nie była w stanie strzelić choćby gola i stanęło na bezbramkowym remisie.

Na takie zwycięstwo jak 5:1 z FC Crotone czekali kibice w Bergamo. Miejscowa Atalanta męczyła się ostatnio na krajowym podwórku, a jedyną, efektowną wiktorię odniosła z Evertonem w Lidze Europy. Ten mecz rozegrano jednak na stadionie zastępczym w Reggio Emilia. W środę gola strzelił ponownie obrońca Andrea Masiello, pokazał się Josip Ilicić. Po przerwie dubletem popisał się na dodatek Alejandro Gomez.

Andrea Belotti strzelił pierwszego gola dla Torino FC w meczu z Udinese Calcio. Prowadzenie, raz większe, raz skromne, Byki utrzymały do końca konfrontacji. Zwycięstwem 3:2 drużyna podbudowała się mentalnie przed derbami z Juventusem.

Na ławce rezerwowych w swoich zespołach byli Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński (Chievo), Dawid Kownacki (Sampdoria), a także Paweł Bochniewicz (Udinese).