II liga: Warta Poznań wygrała w Pruszkowie i jest liderem

Warta Poznań liderem II ligi. Na inaugurację 10. kolejki zespół Petra Nemca pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków aż 3:0 i teraz czeka na odpowiedź głównych rywali.

Szymon Mierzyński
Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Zieloni ułatwili sobie zadanie znakomitym początkiem. Już w 8. minucie sędzia Marcin Szrek podyktował dla nich rzut karny. Wywalczył go Jakub Kiełb, który wykorzystał zawahanie środkowych obrońców, odważnie wbiegł w szesnastkę i został podcięty. Z "wapna" natomiast pewnie do siatki trafił Adrian Laskowski.

Przez całą pierwszą połowę poznaniacy mieli pełną kontrolę nad meczem. Nie najlepiej natomiast zaczęli drugą i Znicz wreszcie doszedł do stuprocentowej sytuacji. Minimalnie obok słupka uderzył jednak Kamil Włodyka i to był jedyny moment, w którym goście poważnie się wystraszyli. W 73. minucie - po dograniu Laskowskiego - na 0:2 trafił Krystian Sanocki, a po kolejnych 120 sekundach Piotr Misztal nie poradził sobie z niezbyt groźnym uderzeniem Adriana Cierpki. Efekt? Na tablicy wyników zrobiło się 0:3 i to był koniec emocji w Pruszkowie.

Warta wygrała bardzo pewnie i awansowała na 1. miejsce w tabeli. Poznaniacy mają teraz jeden punkt przewagi nad Radomiakiem Radom, który w sobotę zmierzy się w Rzeszowie ze Stalą Stalowa Wola. Znicz z kolei zajmuje 12. lokatę.

- Uważam, że zwyciężyliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Po przerwie było nieco gorzej, lecz druga bramka rozstrzygnęła mecz - ocenił opiekun ekipy ze stolicy Wielkopolski, Petr Nemec.

Trener pruszkowian Dariusz Żuraw był podobnego zdania. - Warta była lepsza, poza tym ustrzegła się błędów w tyłach, a nam się to nie udało. Z przodu zabrakło nam jakości i dlatego trudno było gonić wynik. Zupełnie inaczej wyobrażałem sobie to spotkanie - przyznał.

Znicz Pruszków - Warta Poznań 0:3 (0:1)
0:1 - Adrian Laskowski (k.) 8'
0:2 - Krystian Sanocki 73'
0:3 - Adrian Cierpka 75'

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Paweł Tarnowski, Konrad Budek, Piotr Klepczarek, Rafał Włodarczyk, Marcin Rackiewicz (70' Mikołaj Szymański), Marcin Smoliński, Mateusz Długołęcki (87' Bartłomiej Faliszewski), Kamil Włodyka, Mateusz Stryjewski (80' Karol Podliński), Eryk Sobków.

Warta Poznań: Adrian Lis - Wiktor Patrzykąt, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński (68' Artur Marciniak), Krzysztof Biegański (53' Krystian Sanocki), Adrian Laskowski (82' Adrian Chopcia), Bartosz Kalupa, Adrian Cierpka, Jakub Kiełb, Michał Przybyła (85' Adrian Szynka).

Żółte kartki: Paweł Tarnowski, Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Piotr Misztal (Znicz Pruszków) oraz Wiktor Patrzykąt, Krystian Sanocki (Warta Poznań).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań awansuje do Nice I ligi?