Serie A: AS Roma przyspiesza. Dublet Stephana El Shaarawy'ego

Stephan El Shaarawy strzelił dwa gole dla AS Roma w wygranym 3:1 meczu z Udinese Calcio. Stołeczna drużyna jest coraz bliżej czołówki Serie A. Łukasz Skorupski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Edin Dzeko (z lewej) PAP/EPA / CLAUDIO PERI / Na zdjęciu: Edin Dzeko (z lewej)
Za złotówkę postawiona na inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo AS Roma płacono ponad 10. Wiara w obecne możliwości Udinese Calcio jest niewielka. Bierny na rynku transferowym klub ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Z kolei rzymianie zbliżają się do czołówki. Od czasu porażki z Interem Mediolan wyłącznie zwyciężają na krajowym podwórku, a w zanadrzu mają zaległe spotkanie z Sampdorią Genua.

W sobotę Giallorossi wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Po podaniu Radji Nainggolana do bramki przeciwnika trafił po raz szósty w sezonie Edin Dzeko. Strata Bośniaka do najlepszego w klasyfikacji strzelców Paulo Dybali to aktualnie dwa trafienia.

Swój dzień miał Stephan El Shaarawy, który przed przerwą popisał się dubletem i doprowadził do wyniku 3:0. "Faraon" zdobył swoje pierwsze gole w sezonie. Powoli przekonuje do siebie trenera Eusebio Di Francesco, który początkowo stawiał na sprowadzonego latem Gregoire Defrela, a nie Włocha.

Rzymianie nie forsowali wysokiego tempa po przerwie. Mają w perspektywie podróż do Azerbejdżanu i mecz z Lidze Mistrzów, dlatego oszczędzali energię. Apetyt na kolejne gole miał jak zawsze Dzeko, ale rezerwowi Defrel i Hector Moreno nie dostarczyli mu tak dobrych podań jak oczekiwał. Trafić z rzutu karnego powinien Diego Perotti, ale nie przymierzył w bramkę.

Autorem gola honorowego w 90. minucie był Jens Stryger Larsen.

AS Roma - Udinese Calcio 3:1 (3:0)
1:0 - Edin Dzeko 12'
2:0 - Stephan El Shaarawy 30'
3:0 - Stephan El Shaarawy 45'
3:1 - Jens Stryger Larsen 90'

W 89. minucie Diego Perotti (Roma) nie wykorzystał rzutu karnego. Nie trafił w bramkę.

Roma: Alisson - Alessandro Florenzi (78' Bruno Peres), Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov (74' Hector Moreno) - Kevin Strootman, Daniele De Rossi, Radja Nainggolan - Diego Perotti, Edin Dzeko (71' Gregoire Defrel), Stephan El Shaarawy

Udinese: Albano Bizzarri - Jens Stryger Larsen, Gabriele Angella, Bram Nuytinck, Samir - Rodrigo De Paul (70' Riad Bajić), Valon Behrami, Jakub Jankto, Antonin Barak (52' Seko Fofana) - Maximiliano Lopez, Kevin Lasagna (46' Giuseppe Pezzella)

Żółta kartka: Lopez (Udinese)

Sędzia: Davide Massa