Ligue 1: AS Saint-Etienne spadło z podium. Olympique Marsylia staje na nogi

W 7. kolejce Ligue 1 piłkarze AS Saint-Etienne zremisowali 2:2 z Stade Rennais i spadli z podium. Olympique Marsylia wygrał trzeci mecz z rzędu, natomiast RC Strasbourg Alsace przegrał ostatnie cztery spotkania.

Piłka nożna / Piłka nożna
Piłkarze AS Saint-Etienne stracili dwa punkty w stosunku do obecnych aktualnie na podium AS Monaco oraz Girondins Bordeaux. Z remisu 2:2 ze Stade Rennais i tak mogli być umiarkowanie zadowoleni, ponieważ w obu połowach meczu gonili były klub Kamila Grosickiego. Dopadli go w 71. minucie dzięki trafieniu Jonathana Bamby z rzutu karnego. Piłka wtoczyła się do siatki po dłoniach bramkarza.

Tuż za AS Saint-Etienne plasuje się na piątej lokacie Olympique Marsylia. Na przełomie sierpnia i września przegrał dwa mecze, stracił w nich łącznie dziewięć goli. Uczestnik Ligi Europy staje na nogi, a wygrana 2:0 z Toulouse FC to jego trzecia z rzędu. Pierwszego gola strzelił Florian Thauvin w 33. minucie po dość "podwórkowym", ale skutecznym rajdzie w polu karnym. Drugiego Lucas Ocampos w 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Coraz gorzej wygląda sytuacja przedostatniego w tabeli RC Strasbourg Alsace. Porażka 1:2 z FC Nantes to czwarta z rzędu tego klubu. Prowadzeniem w meczu z zespołem Prejuce'a Nakoulmy nacieszył się przez trzy minuty. Później do głosu doszli przyjezdni, odwrócili wynik 0:1 na 2:1 i przypilnowali prowadzenia do końca. Macierzysty klub Mariusza Stępińskiego jest na szóstej lokacie w Ligue 1.