Gol Kamila Wilczka. Polak zapewnił zwycięstwo Broendby

Kamil Wilczek zdobył swojego pierwszego w tym sezonie gola w rozgrywkach duńskiej ekstraklasy. Polak strzelił bramkę dającą wygraną Broendby IF z Hobro (2:1).

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu; Kamil Wilczek w trakcie treningu reprezentacji Polski PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu; Kamil Wilczek w trakcie treningu reprezentacji Polski
Po pierwszej połowie zespół Hobro prowadził 1:0, dzięki bramce zdobytej przez Pala Alexandra Kirkewolda z rzutu karnego. W przerwie szkoleniowiec Broendby IF zdecydował się na dwie zmiany. Jednym z nowych zawodników był Kamil Wilczek, który został bohaterem spotkania.

W 65. minucie Benedikt Roecker doprowadził do wyrównania. Broendby IF atakowało i starało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. To udało się dopiero w 90. minucie, a gola na wagę trzech punktów zdobył właśnie Wilczek.

Bramka strzelona przez polskiego napastnika to dobra wiadomość dla Adama Nawałki. Z kontuzjami zmagają się Łukasz Teodorczyk i Arkadiusz Milik i nie jest wykluczone, że Wilczek dostanie swoją szansę w meczach el. MŚ przeciwko Armenii i Czarnogórze.

Hobro - Broendby IF 1:2 (1:0)
1:0 - Pal Alexander Kirkewold (k.) 42'
1:1 - Benedikt Roecker 65'
1:2 - Kamil Wilczek 90'

Czy Kamil Wilczek jest w stanie zastąpić w kadrze Milika i Teodorczyka?