Premier League: asysta Grzegorza Krychowiaka i tylko remis West Bromwich Albion

West Bromwich Albion prowadziło z Watfordem już 2:0, by w 94. minucie stracić zwycięstwo. Asystę przy pierwszym golu zanotował Grzegorz Krychowiak. W 7. kolejce Premier League pojawił się również Łukasz Fabiański.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak (z lewej), Jonny Evans (z prawej, nr 6) Reuters / Rebecca Naden / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej), Jonny Evans (z prawej, nr 6)
West Bromwich Albion w starciu z Watfordem wyszło ustawieniem 4-2-3-1, gdzie jednym z dwóch defensywnych pomocników był Grzegorz Krychowiak. To nie przeszkodziło Polakowi zanotować asystę w 19. minucie. To była typowa akcja dla The Baggies, ponieważ Krychowiak posłał 50-metrowe podanie do Jose Salomona Rondona. Ten mając rywali obok siebie wygrał pojedynek bark w bark, a następnie uderzeniem tuż przy słupki zdobył bramkę dla WBA.

Zaledwie 120 sekund później było już 2:0 dla gospodarzy, gdy po rzucie rożnym Jonny Evans podwyższył prowadzenie. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola, ale decydujący cios zadali w czwartej (!) doliczonej minucie, gdy Richarlison de Andrade zapewnił Watfordowi cenny punkt.

Krychowiak na boisku spędził pełne 90 minut, ale wciąż pozostaje bez wygranej w koszulce West Bromwich Albion.

O pechu może również mówić rozgrywający mecz nr 150 w Premier League Łukasz Fabiański. Polski golkiper aż do 89. minuty utrzymywał czyste konto w mocno przeciętnym spotkaniu z West Ham United, ale wówczas skapitulował i jego Swansea City przegrała 0:1. Łabędzie mają tylko pięć punktów i znajdują się w strefie spadkowej.

Liderem po meczach zaczynających się o godzinie 16 jest Manchester United. Czerwone Diabły bez najmniejszych problemów pokonały Crystal Palace 4:0. Dwie bramki zdobył Marouane Fellaini, a dwie asysty dołożył Marcus Rashford. Orły pozostają nie tylko bez punktu na koncie, ale nawet bez strzelonego gola.