Primera Division: FC Barcelona rozpędzała się powoli

Przy pustych trybunach FC Barcelona zwyciężyła 3:0 z UD Las Palmas. Dwa gole strzelił, a przy trzecim asystował Lionel Messi. Drużyna z Katalonii jest niepokonanym liderem Primera Division.
PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: radość Messiego po zdobytym golu

Pierwsza połowa nie układała się po myśli faworyta. Tylko w pierwszym kwadransie można było mówić o przewadze FC Barcelona. Później gra wyrównała się i nie byłoby niesprawiedliwe, gdyby UD Las Palmas prowadziło po pierwszej połowie. Gospodarze nie byli maksymalnie zmobilizowani przy pustych trybunach, a agresję przekładali na faule zamiast na ciekawe akcje. W żółtych kartkach było po pierwszej połowie 4:0 dla zespołu z Katalonii. Poza tym bezbramkowo.

Trener zareagował wprowadzeniem z ławki rezerwowych Ivana Rakiticia zamiast Paulinho. To była niezła zmiana, ponieważ obok Chorwata działo się dużo. Krótko po wejściu Rakiticia gospodarze wyszli na prowadzenie. W 49. minucie Sergio Busquets wykorzystał dośrodkowanie Lionela Messiego z narożnika boiska.

Las Palmas nie potrafiło zareagować na nową sytuację. Przyjezdni nie wiedzieli, czy odsłonić się i zaryzykować, czy schować przed rozpędzającym się przeciwnikiem. Piłkarzom w żółtych koszulkach wychodziło stwarzanie sytuacji podbramkowych tylko przy bezbramkowym wyniku. Mocniej pachniało drugim golem Barcelony niż wyrównaniem.

Prowadzenie faworyta na 2:0 podwyższył Lionel Messi w 70. minucie. Po dobrym podaniu z głębi pola Argentyńczyk zabawił się z Leandro Chichizolą i sekundę później skierował piłkę do odsłoniętej bramki. Messi zakończył spotkanie z asystą oraz dwoma golami na koncie. W 77. minucie uderzył w sytuacji sam na sam obok golkipera na 3:0.

Barcelona prowadzi w Primera Division z kompletem punktów na koncie.

FC Barcelona - UD Las Palmas 3:0 (0:0)
1:0 - Sergio Busquets 49'
2:0 - Lionel Messi 70'
3:0 - Lionel Messi 77'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba - Aleix Vidal (46' Andres Iniesta, 84' Andre Gomes), Sergio Busquets, Paulinho (46' Ivan Rakitić), Denis Suarez - Lionel Messi, Luis Suarez.

Las Palmas: Leandro Chichizola - Michel Macedo, Ximo Navarro, Mauricio Lemos, Borja Herrera - Alberto Aquilani, Hernan (78' Vicente Gomez) - Taunausu Placeres, Jonathan Viera, Oussama Tannane (78' Hernan Toledo) - Jonathan Calleri.

Żółte kartki: Paulinho, Pique, Busquets, Alba, L. Suarez (Barcelona) oraz Navarro (Las Palmas).

Pokaż całą tabelę

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy FC Barcelona będzie liderem Primera Division na półmetku sezonu?