WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Chuligani zaatakowali na stadionie w Erywaniu prezydenta Sopotu

Podczas meczu wyjazdowego reprezentacji Polski z Armenią (6:1) grupa chuliganów zaatakowała prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Polityk musiał zmienić trybunę.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
O incydencie poinformował portal sport.pl. Wszystko wskazuje na to, że atak na prezydenta miał charakter polityczny. Jak utrzymuje on sam, chodzi o jego zaangażowanie w sprawie przyjęcia uchodźców.

- Niestety, obserwujemy nasilenie zachowań ksenofobicznych i pewne przyzwolenie rządzących na takie zachowania - mówi nam Jacek Karnowski.
Grupka około 30 kibiców zaczęła śpiewać: "Cała Polska śpiewa z nami, wyp... z uchodźcami". Za chwilę zwrócili się w stronę prezydenta Sopotu i kazali mu opuścić trybunę. Doszło do ostrej wymiany zdań.
- Wstawił się za mną profesor ASP w Gdańsku i został poszarpany przez tych ludzi - relacjonuje Karnowski. Spór załagodzili miejscowi policjanci.

- Poprosili naszą, 10-osobową grupę o przejście do innego sektora. Razem z nami przeniosła się część innych fanów - mówi.

Zaznacza, że dla niego sprawa jest sporym zaskoczeniem, bo na meczach kadry narodowej zawsze był bardzo dobry klimat i poszanowanie między kibicami, bez względu na kluby, które reprezentowali.

- Przed spotkaniem trochę obawialiśmy się Ormian, którzy są znani ze swoich temperamentów. Tymczasem doszło do tego, że miejscowa policja musiała interweniować przy starciach pomiędzy polskimi kibicami, co jest dość przykre - mówi Karnowski, zaznaczając, że incydent z jego udziałem nie był jedynym na trybunach.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kołodziejczyk: Miejsce reprezentacji Polski jest wśród największych drużyn na świecie


Czy chuligani piłkarscy są wciąz problemem w polskiej piłce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/sport.pl

Komentarze (31):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • horst sz. 0
  Zauważ jeszcze tylko, że tak naprawdę to nie są żadni uchodźcy ale imigranci i to nawet nie do końca ekonomiczni, bo tacy (jak np. Polacy, czy Ukraińcy) wyjeżdżają w celu podjęcia pracy a ci są nastawieni na życie z zasiłków a dodatkowo nie chcą zaakceptować panujących zwyczajów i uczyć się obowiązującego języka. Prawdziwi uchodźcy siedzą w obozach na granicy Turcji i Syrii i tamtym ludziom właśnie powinniśmy pomagać.
  Tomek Jarkowski Miałem tylko takie rozwiązanie na względzie. Nie znam Karnowskiego , ale jeżeli miał na uwadze nie tych co napisałem , to na takie rozwiązanie nie zgadzam się. Przy przyjęciu moga kultywować swoje tradycje, ale muszą wdrażać naszą kulturę i tradycję.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Tomek Jarkowski 0
  Miałem tylko takie rozwiązanie na względzie. Nie znam Karnowskiego , ale jeżeli miał na uwadze nie tych co napisałem , to na takie rozwiązanie nie zgadzam się. Przy przyjęciu moga kultywować swoje tradycje, ale muszą wdrażać naszą kulturę i tradycję.
  horst sz. Matce z dzieckiem - ok, ale mówimy o niejakim Karnowskim, który np. gdyby był na "Titanicu" to sp... by w pierwszej grupie razem z matkami i dziećmi.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • horst sz. 0
  Matce z dzieckiem - ok, ale mówimy o niejakim Karnowskim, który np. gdyby był na "Titanicu" to sp... by w pierwszej grupie razem z matkami i dziećmi.
  Tomek Jarkowski a ma to , że jako Polak masz obowiazek pomóc matce z dzieckiem
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (31)
Pokaż więcej komentarzy (31)
Pokaż więcej komentarzy (31)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×