Pech Toniego Kroosa. Niemiec znów jest kontuzjowany

Choć reprezentacja Niemiec wygrała w czwartek z Irlandią Północną 3:1 i zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata, to meczu dobrze nie będzie wspominał Toni Kroos. 27-latkowi w trakcie spotkania odnowiła się kontuzja żeber.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Toni Kroos PAP/EPA / EPA/PETER POWELL / Na zdjęciu: Toni Kroos
Z tym urazem Kroos zmagał się już w drugiej połowie września, przez co opuścił dwa ligowe spotkania Realu Madryt w La Liga. Do regularnych występów wrócił 26 września, kiedy rozegrał 90 minut w starciu z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów.

W czwartek Niemiec ponownie zaliczył pełne 90 minut, ale po spotkaniu zgłosił problemy zdrowotne. Wstępne badania wykazały, że odnowił mu się uraz żeber. Kroos opuścił już zgrupowanie reprezentacji i wrócił do Madrytu, gdzie będzie przechodził rehabilitację. - Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia, aby był w pełni sił na mistrzostwa w Rosji - stwierdził trener Joachim Loew.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa 27-latka w grze. Pewne jest, że nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu kadry z Azerbejdżanem. Niemcy wygrali w czwartek w Belfaście 3:1 i przypieczętowali awans na mistrzostwa w Rosji. Bramki dla aktualnych mistrzów świata zdobyli Sebastian Rudy, Sandro Wagner i Joshua Kimmich.

Czy Niemcy obronią w Rosji mistrzostwo świata?