Trzy lata po wygranej z Niemcami. Sebastian Mila wspomina historyczny mecz

11 października 2014 roku Polska pokonała Niemcy 2:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. To spotkanie doskonale pamięta Sebastian Mila. Piłkarz Lechii przypomniał o rocznicy triumfu.

Karol Borawski
Sebastian Mila w barwach reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Sebastian Mila w barwach reprezentacji Polski
Przed trzema laty Biało-Czerwoni osiągnęli historyczny sukces. Na PGE Narodowym w Warszawie pokonali reprezentację Niemiec, która niespełna dwa miesiące wcześniej sięgnęła po mistrzostwo świata.

Piłkarze Adama Nawałki przy 57-tysięcznej widowni zagrali kapitalne spotkanie. W 51 minucie gola na 1:0 zdobył strzałem głową Arkadiusz Milik.

W 88 minucie stało się jasne, że Polacy to spotkanie wygrają. Robert Lewandowski odegrał piłkę do wprowadzonego 11 minut wcześniej Sebastiana Mili, a ten ustalił wynik meczu.

"Dokładnie 3 lata temu wygraliśmy 2-0 z Niemcami... Koszulki meczowej już nie posiadam, ale podpisy wszystkich chłopaków z tego dnia mam" - napisał na Twitterze piłkarz Lechii.

Spotkanie sprzed trzech lat było cennym triumfem cementującym zespół prowadzony przez Nawałkę. Reprezentacja Polski osiągnęła na Euro 2016 ćwierćfinał, a przed kilkoma dniami wywalczyła pierwszy od 12 lat awans na mistrzostwa świata.

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na MŚ 2018?