Strzelcy Bundesligi: Pierre-Emerick Aubameyang wyprzedził Roberta Lewandowskiego

Trwa wyścig o koronę króla strzelców Bundesligi. Po ośmiu kolejkach na czele klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy znajduje się Pierre-Emerick Aubameyang, który ma jednego gola przewagi nad Robertem Lewandowskim.

Łukasz Witczyk
Aubameyang (z lewej), Toprak (z prawej) PAP/EPA / EPA/FRIEDEMANN VOGEL / Aubameyang (z lewej), Toprak (z prawej)
W hicie Bundesligi Borussia Dortmund przegrała z RB Lipsk 2:3. Oba gole dla zespołu z Dortmundu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang, który najpierw w 4. minucie wykorzystał błąd rywali i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. Z kolei w 65. minucie Gabończyk pewnie egzekwował rzut karny i na swoim koncie ma już 10 trafień.

Skutecznością imponuje również Robert Lewandowski. Jego Bayern Monachium pokonał SC Freiburg 5:0, a "Lewy" zdobył jedną z bramek. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał świetne dogranie Thomasa Muellera. Lewandowski w ośmiu meczach strzelił dziewięć goli.

Grupę pościgową stanowi trzech zawodników, którzy dotychczas strzelili po pięć bramek. Są to Timo Werner z RB Lipsk (w sobotę nie zagrał), Martin Harnik (Hannover 96) oraz Mark Uth. Ten ostatni zdobył gola dla TSG 1899 Hoffenheim.