Tomasz Gruszczyński zdobył gola dla lidera luksemburskiej ekstraklasy

W weekend w Luksemburgu odbyła się 22. kolejka miejscowej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng zmierzył się na wyjeździe z outsiderem rozgrywek, zespołem FC Avenir Beggen.

Wojciech Święch

Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu byli goście. W ich szeregach wystąpił Tomasz Gruszczyński. Szybko okazało się, iż FC Avenir Beggen nie będzie łatwym rywalem dla F91. Goście objęli prowadzenie w 34. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Gruszczyński. Wynik na 2:0 dla aktualnego mistrza Luksemburga w 76. minucie ustalił Daniel Da Mota.

W bieżącym sezonie ligowym Gruszczyński zdobył już 16 goli (w klasyfikacji strzelców zajmuje 4. lokatę). Klub naszego rodaka jest samodzielnym liderem tabeli Nationaldivisioun. Ma pięć punktów przewagi nad FC Déifferdeng 03.

FC Avenir Beggen - Football 1991 Diddeleng 0:2 (0:1)
0:1 - Gruszczyński (k.) 34'
0:2 - Da Mota 76'