KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes broni nagrodzonego sędziego z zarzutami korupcyjnymi. "Jest niewinny"

Zarzuty korupcyjne Grzegorza Gilewskiego nie przeszkodziły Radomskiemu Okręgowemu ZPN nagrodzić go medalem z okazji 40-lecia związku. Prezes Sławomir Pietrzyk broni tej decyzji.

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Grzegorz Gilewski (rok 2008) PAP / Piotr Polak / Grzegorz Gilewski (rok 2008)

Gilewski został zatrzymany w grudniu 2008 roku. Wówczas wrocławska prokuratura postawiła mu siedem zarzutów. Prokurator Krzysztof Grzeszczak poinformował, że Gilewski przyznał się do części z nich. Proces byłego międzynarodowego arbitra jednak jeszcze się nie zakończył.

Dla Sławomira Pietrzyka, szefa Radomskiego Okręgowego ZPN, właśnie to jest najistotniejsze. W tym roku przypadło 40-lecie związku i z tego powodu pochodzący z tego miasta Gilewski został odznaczony medalem dla "wyjątkowych osób".

Pietrzyk nie widzi w tym problemu. - W świetle polskiego prawa pan Grzegorz jest dalej uznawany za niewinnego. Dopiero w przypadku, gdy byłoby inaczej, można wyciągać konsekwencje - mówi nam Pietrzyk.

W grudniu 2008 roku dziennikarz Dominik Panek zajmujący się korupcją w polskim futbolu pisał na swoim blogu o przebiegu procesu Gilewskiego.

"Prokuratura Krajowa we Wrocławiu po niemal dziewięciogodzinnym przesłuchaniu uznała, że nie ma potrzeby występowania o tymczasowe aresztowanie. Arbiter, który jest kandydatem do prowadzenia meczów mistrzostw świata w 2010 roku w RPA, musi jednak wpłacić 150 tysięcy złotych kaucji, ma zakaz opuszczania kraju oraz zakazu wykonywania zawodu sędziego. Postawiono mu osiem zarzutów - siedem korupcyjnych i ósmy dotyczący działania w zorganizowanej grupie przestępczej."

Pietrzyk broni decyzji o uhonorowaniu byłego arbitra.

- Gremium odpowiedzialne za przyznanie medalu przeanalizowało sytuację i słusznie postąpiło - uważa.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, któremu podlega Radomski ZPN, nie chce oceniać tej decyzji. - Każdy okręg jest niezależny - skomentował Jarosław Chmiel, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN.

Gilewski to były sędzia, który prowadził ok. 250 meczów w ekstraklasie i ok. 100 na arenie międzynarodowej.

ZOBACZ WIDEO: Manchester United w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Zobacz skrót meczu ze Swansea [ZDJĘCIA ELEVEN]

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własne
Komentarze (11)
 • Bogdan Nie Zgłoś komentarz
  TO PROKURATOR D... a nie Gilewski kryminalistą. Jak czytam w 2008 postawiono zarzuty i CO PROKURATORZE 9 lat brałeś wynagrodzenie i CO ZROBIŁEŚ ? 9 lat po 10 tyś. miesięcznie to PONAD
  Czytaj całość
  MILION ZAGARNIETEJ KASY i zero pracy. Jak kogoś karac to po przestępstwie , po wykryciu. Czy można ukarać dziś pewnego znanego kardynała , który przyznał się że w dzieciństwie wpadał do cudzego sadu by narwać jabłek. To są kpiny wymiaru sprawiedliwości. Uważam że sprawa powinna być dawno zakończona , a skoro nie jest zakończona to oskarżenie jest g...... warte. I facet nie wg prawa niewinny podobnie jak kilku ministrów co pomimo przestępstw Duda łaskawie ułaskawił
  • Miroslaw Tomasz Ptak Zgłoś komentarz
   oni wszyscy są umoczeni, PZPN i sędziowie, ustawiają puchar, lige i wszystko co się da
   • Janusz Nossek Zgłoś komentarz
    Gilewski out i tyle a z nim cały OZPN Radomski
    • Jozef Blonski Zgłoś komentarz
     z pewnością jest to "niesmaczne", jest to niemoralne, ale faktycznie z prawnego punktu widzenia ten facet nadal jest niewinny. Należało tego wyjątkowego "kalosza" pominąć i było by po
     Czytaj całość
     sprawie
     • Andy Iwan Zgłoś komentarz
      Medal dla" wyjatkowych osób" no i w czym problem nie każdy ma zarzuty prokuratorskie korupcyjne do których się częściowo przyznał widac jest wyjatkiem wśród uczciwych działaczy
      Czytaj całość
      zwiazku. Te okręgowe związki piłkarskie to jedno wielkie od lat bagno stechlych leśnych dziadków a ten medal to potwierdzenie ich wiekowej hipokryzji już dawno zapomnieli co to przyzwoitosc.
      • Szmondak Zgłoś komentarz
       To jest kasta zamknięta i jeden drugiemu krzywdy nie zrobi. Ręka rękę myje.
       • babka dawaj rentę Zgłoś komentarz
        Długopis-adrian jeszcze GO nie uniewinnił ?
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×