Serie A: Gonzalo Higuain rozprawił się z Milanem

AC Milan ponownie zrobił krok wstecz. Na San Siro gospodarzy stać było jedynie na 20 minut dobrej gry. Juventus Turyn przeczekał napór i za sprawą Gonzalo Higuaina zadał dwa ciosy. Goście wygrali 2:0.

Dominik Polesiński
Gonzalo Higuain (Juventus Turyn) PAP/EPA / DANIEL DAL ZENNARO / Gonzalo Higuain (Juventus Turyn)

Piłkarze AC Milan wyszli na boisko zmotywowani do granic możliwości. Od pierwszych kopnięć piłki z impetem ruszyli na Juventus, który wydawał się być zaskoczony tak zdecydowanym atakiem. Bardzo wysoki pressing dużą ilością zawodników przynosił odbiór za odbiorem, ale brakowało precyzji przy kluczowych podaniach pod bramką Gianluigiego Buffona.

Juventus Turyn otrząsnął się po ok. 20 minutach, zrobił to za to w wielkim stylu. Miralem Pjanić świetnie przyspieszył akcję w środku boiska, zagrywając przed pole karne do Paulo Dybali. Krótkie podanie do Gonzalo Higuaina i atomowy strzał w prawy róg. Piłka była poza zasięgiem Donnarummy.

Milan walczył, a największy apetyt na gola miał Nikola Kalinić. Gdy piłka docierała pod bramkę Starej Damy chorwacki napastnik zawsze był w centrum uwagi. Przepychał się z obrońcami, wybiegał na pozycję, ale zawsze był minimalnie spóźniony. W doliczonym czasie pierwszej połowy powinien już jednak trafić. Z kilku metrów obił poprzeczkę.

Juventus kiedy prowadzi niezwykle rzadko pozwala się dogonić. Milan również nie dał rady. Umiejętne spowalnianie gry, szanowanie piłki i częste przerywanie gry faulami frustrowało gospodarzy. Ci w drugiej połowie nie byli w stanie zagrozić mistrzowi.

W 63. minucie drugiego gola dołożył Higuain i było jasne kto w sobotni wieczór będzie świętował. Podanie w pole karne z lewej strony boiska, przepuszczenie Dybali i niezawodny Higuain. Argentyńczyk kropnął w prawy róg, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Milan kolejny raz zawiódł. Strata do ligowej czołówki stale się powiększa, a przecież przed sezonem w Mediolanie mierzono w Ligę Mistrzów.

AC Milan - Juventus Turyn 0:2 (0:1)
0:1 - Gonzalo Higuain 23'
0:2 - Gonzalo Higuain 63'

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Cristian Zapata, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez, Franck Kessie, Lucas Biglia (61' Luca Antonelli), Ignazio Abate (61' Manuel Locatelli), Fabio Borini, Suso, Hakan Calhanoglu (77' Andre Silva), Nikola Kalinić.

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon - Stephan Lichtsteiner (65' Andrea Barzagli), Daniele Rugani, Giorgio Chiellini, Kwadwo Asamoah (71' Alex Sandro), Miralem Pjanić, Sami Khedira (81' Blaise Matuidi), Juan Cuadrado, Paulo Dybala, Mario Mandzukić, Gonzalo Higuain.

Żółte kartki: Kessie, Zapata (Milan).

Sędzia: Paolo Valeri.