Jupiler League: Anderlecht z 3:0 do 3:2, ale wygrał. Dwa "samobóje" w dwie minuty

Anderlecht pokonał w meczu wyjazdowym walczący o utrzymanie Eupen 3:2. Gospodarze w 30. i 32. minucie trafiali do własnej bramki. Łukasz Teodorczyk rozegrał całe spotkanie, ale był niewidoczny.

Michał Piegza
Łukasz Teodorczyk (nr 91) Reuters / Carl Recine / Łukasz Teodorczyk (nr 91)
Walczący o utrzymanie Eupen od pierwszego gwizdka był równorzędnym rywalem dla Anderlechtu. Po półgodzinie meczu chyba nikt nie mógł przewidzieć, że gospodarze do przerwy będą przegrywać...0:3.

We wspomnianej 30. minucie mistrzowie Belgii objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym dla Anderlechtu Mbaye Leye chciał wybić futbolówkę na korner, ale efektownie wpakował ją do własnej bramki. Niespełna 120 sekund później wyczyn kolegi skopiował Moussa Wague, który niefortunnie przeciął dośrodkowanie z lewej strony. Dzieła zniszczenia przed przerwą dokonał Sofiane Hanni precyzyjnie przymierzając z okolic pola karnego.

Po zmianie stron goście długo utrzymywali bezpieczne prowadzenie. W 55. minucie dośrodkowanie z lewej strony Abdelkarima Hassana omal nie wpadło za kołnierz bramkarzowi. Ostatecznie golkiper piłkę wybił na róg. Sześć minut później miejscowi uratowali honor po kapitalnym strzale sprzed pola karnego w samo okienko Luisa Garcii.

Emocjonującej końcówki w 67. minucie pozbawił wszystkich Siebe Blondelle, który zamiast zdobyć kontaktowego gola z metra trafił w słupek! Na więcej Anderlecht gospodarzom długo nie pozwalał. Piłkarze Eupen kontakt złapali dopiero w 90. minucie, kiedy na 2:3 trafił Eric Ocansey. Na więcej zabrakło czasu.

Słaby mecz rozegrał Łukasz Teodorczyk. Polak był niewidoczny, nie miał dogodnej okazji do zdobycia gola.

KAS Eupen - RSC Anderlecht 2:3 (0:3)
0:1 - Leye (sam.) 30'
0:2 - Wague (sam.) 32'
0:3 - Hanni 40'
1:3 - Garcia 61'
2:3 - Ocansey 90'

Eupen: Hendrik Van Crombrugge (46' Babacar Niasse) - Moussa Wague, Jordan Loties, Marc Valiente (62' Jean Amani), Siebe Blondelle, Abdelkarim Hassan, Mickael Tirpan (83' Nicolas Verdier), Luis Garcia, Akram Afif, Eric Ocansey, Mbaye Leye.

Anderlecht: Matz Sels - Dennis Appiah, Josue Sa, Sven Kums, Olivier Deschacht, Adrien Trebel, Leander Dendoncker, Pieter Gerkens, Sofiane Hanni (76' Alexandru Chipciu), Henry Onyekuru (86' Ivan Obradović), Łukasz Teodorczyk.

Żółte kartki: Valiente, Hassan, Leye (Eupen).