"Lewy" podwaja prowadzenie Bayernu! Zobacz gif z polskim napastnikiem

Na profilu na Twitterze Bayernu Monachium zamieszczono animację z Robertem Lewandowskim po golu na 2:0 z RB Lipsk. Jest znak firmowy reprezentanta Polski!

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski Reuters / Michaela Rehle / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 38. minucie meczu niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium - RB Lipsk Robert Lewandowski zdobył bramkę na 2:0 dla gospodarzy. Pierwszego gola dla Bawarczyków strzelił James Rodriguez.

Dla reprezentanta Biało-Czerwonych było to dziesiąte trafienie ligowe w tym sezonie i zarazem 161. bramka w niemieckiej ekstraklasie. Oficjalny profil Bayernu na Twitterze uczcił podwyższenie wyniku spotkania przez "Lewego" znakomitą animacją. Gif pokazuje, z jaką łatwością przychodzi 29-letniemu napastnikowi strzelanie goli, a także jego radość po strzelonych bramkach, która stała się już znakiem firmowym Polaka. - "Lewy" podwaja prowadzenie Bayernu! - czytamy w komentarzu do animacji.

Kibiców klubu z Monachium, a także fanów futbolu nad Wisłą, zmartwi za to kontuzja Lewandowskiego. Chwilę po podwyższeniu wyniku meczu na Allianz Arena wychowanek Varsovii Warszawa zasygnalizował trenerowi Juppowi Heynckesowi, że ma problem mięśniowy uda. W 45. minucie zmienił go Arturo Vidal.