Serie A: wyczekiwane punkty Torino FC. Andrea Belotti bez błysku

Torino FC wygrał po pięciu meczach niemocy. W 11. kolejce Serie A pokonał 2:1 Cagliari Calcio. Do jedenastki Sinisy Mihajlovicia wrócił Andrea Belotti, ale nie zachwycił formą.

piłkarze Torino FC w starciu z Juventusem PAP/EPA / PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze Torino FC w starciu z Juventusem
Gospodarze liczyli, że mecz z nisko notowanym przeciwnikiem będzie dobrą okazją, żeby Andrea Belotti strzelił pierwszego gola od ponad miesiąca. Reprezentant Włoch wrócił do jedenastki Torino FC po kontuzji i miał apetyt na atakowanie. W 19. minucie sprawdził Rafaela płaskim strzałem zza pola karnego. Niewiele później napastnik próbował trafić do bramki przewrotką.

Belottiemu brakuje błysku, nie jest w szczytowej formie. W poprzednim sezonie nie miał problemu z dotrzymaniem kroku Gonzalo HiguainowiMauro Icardiemu czy Ciro Immobile. W klasyfikacji strzelców zafiniszował przed wszystkimi wymienionymi z 26 trafieniami. Obecnie ogląda ich plecy. Najlepszy Immobile zdobył w 11 kolejkach 14 goli, a piłkarz Torino trzy. Turyńczycy muszą jeszcze poczekać aż "odblokuje karabin".

Byki poradziły sobie z Cagliari Calcio, choć straciły pierwszego gola. W 30. minucie kontratak gości zakończył płaskim strzałem Nicolo Barella. Przed przerwą wyrównał Iago Falque, a gola na 2:1 zdobył zmiennik Joel Obi w 66. minucie. Wygrała drużyna, która statystycznie przeważała w każdym elemencie poza faulami.

Były klub Kamila Glika jest w tym sezonie średniakiem. Dobrze wystartował i do 23 września był niepokonany. To zapowiadało udaną kampanię. Po laniu 0:4 jakie oberwał w derbach z Juventusem stracił impet i w niedzielę odniósł pierwsze zwycięstwo po pięciu kolejkach impasu.

Torino FC - Cagliari Calcio 2:1 (1:1)
0:1 - Nicolo Barella 31'
1:1 - Iago Falque 40'
2:1 - Joel Obi 66'

Torino: Salvatore Sirigu - Lorenzo De Silvestri, Nicolas N'Koulou, Emiliano Moretti, Cristian Ansaldi - Afriyie Acquah (56' Joel Obi), Mirco Valdifiori, Daniele Baselli - Iago Falque (87' Alex Berenguer), Andrea Belotti, Adem Ljajić

Cagliari: Rafael - Filippo Romagna (87' Niccolo Giannetti), Marco Andreolli, Marco Capuano - Paolo Farago, Luca Cigarini, Nicolo Barella (69' Marco Sau), Simone Padoin (77' Senna Miangue), Joao Pedro - Diego Farias, Leonardo Pavoletti

Żółte kartki: Acquah, Ansaldi, Falque, Sirigu (Torino) oraz Pedro, Capuano, Miangue (Cagliari)

Sędzia: Gianpaolo Calverese