LM: Polacy nie odegrali znaczących ról w 4. kolejce

4. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/2018 już za nami. W tej serii gier na boiskach pojawiło się tylko trzech Polaków (Glik, Teodorczyk i Rzeźniczak), ale żaden z nich nie odegrał znaczącej roli.

Tomasz Rosiński
Piotr Zieliński PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Piotr Zieliński
Całe spotkanie w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik, ale jego zespół tylko zremisował 1:1 z tureckim Besiktasem Stambuł. Ten wynik oznacza, że półfinaliście poprzedniego sezonu LM będzie bardzo trudno o awans do 1/8 finału, gdyż na dwie kolejki przed końcem zmagań zajmuje dopiero 4. miejsce w swojej grupie, tracąc do drugiego FC Porto cztery punkty. Glik w starciu z Besiktasem zanotował solidny występ i nie miał udziału przy straconym przez mistrzów Francji golu.

W środę szansę na występ miał Piotr Zieliński z SSC Napoli, ale ostatecznie Polak ani na minutę nie pojawił się na boisku. Bez pomocy Zielińskiego włoska drużyna przegrała z Manchesterem City 2:4 i raczej nie ma szans na wyjście z grupy.

Natomiast we wtorek w Champions League zagrali Jakub Rzeźniczak oraz Łukasz Teodorczyk, lecz powody do zadowolenia mógł mieć tylko ten pierwszy, ponieważ jego Karabach Agdam zatrzymał w Madrycie miejscowe Atletico (1:1). Polski defensor występował od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, a w 34. minucie został ukarany żółtą kartką.

Zespół Teodorczyka, RSC Anderlecht, został rozgromiony przez Paris Saint-Germain (0:3), zaś reprezentant Polski pojawił się na placu gry w 60. minucie potyczki, zmieniając Sofiane Hanniego.

Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Arkadiusza Milika z udziału w 4. kolejce Ligi Mistrzów wyeliminowały kontuzje.

Polacy w 4. kolejce Ligi Mistrzów:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - nie grał w meczu z Celtikiem Glasgow (2:1) z powodu kontuzji.

Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam) - rozegrał cały mecz z Atletico Madryt (1:1).

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - grał od 60. minuty w meczu z Paris Saint-Germain (0:5).

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - nie grał w meczu z APOEL-em Nikozja (1:1) z powodu kontuzji.

Kamil Glik (AS Monaco) - rozegrał cały mecz z Besiktasem Stambuł (1:1).

Piotr Zieliński (SSC Napoli) - spędził cały mecz z Manchesterem City (2:4) na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - nie grał w meczu z Manchesterem City (2:4) z powodu kontuzji.

Wyniki środowych meczów 4. kolejki Ligi Mistrzów:

Liverpool FC - NK Maribor 3:0 (0:0)
1:0 - Mohamed Salah 49'
2:0 - Emre Can 64'
3:0 - Daniel Sturridge 90'

Sevilla FC - Spartak Moskwa 2:1 (1:0) 1:0 - Clement Lenglet 30' 2:0 - Ever Banega 59' 2:1 - Ze Luis 78'

2:4 - Raheem Sterling 90+2'

Szachtar Donieck - Feyenoord Rotterdam 3:1 (2:1) 0:1 - Nicolai Jorgensen 12' 1:1 - Facundo Ferreyra 14' 2:1 - Marlos 17' 3:1 - Marlos 67'

1:1 - Cenk Tosun (k.) 54'

FC Porto - RB Lipsk 3:1 (1:0) 1:0 - Hector Herrera 14' 1:1 - Timo Werner 48' 2:1 - Danilo 62' 3:1 - Maxi Pereira 90+3'

Liga Mistrzów, gr. G 2017/2018

1 Besiktas Stambuł 6 4 2 0 11:5 14
2 FC Porto 6 3 1 2 15:10 10
3 RB Lipsk 6 2 1 3 10:11 7
4 AS Monaco 6 0 2 4 6:16 2

Borussia Dortmund - APOEL Nikozja 1:1 (1:0)
1:0 - Raphael Guerreiro 29'
1:1 - Mickael Pote 51'

Tottenham Hotspur - Real Madryt 3:1 (1:0) 1:0 - Dele Alli 27' 2:0 - Dele Alli 56' 3:0 - Christian Eriksen 65' 3:1 - Cristiano Ronaldo 80'