Serie A: bramkarz Torino FC zahamował Inter Mediolan

Inter Mediolan stracił pierwsze w sezonie punkty na własnym stadionie. W 12. kolejce Serie A zremisował 1:1 z Torino FC i jego miejsce na podium jest zagrożone.

Roberto Gagliardini (z lewej) oraz Daniele Baselli (z prawej) PAP/EPA / ATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Roberto Gagliardini (z lewej) oraz Daniele Baselli (z prawej)
Torino wygrało w tej dekadzie dwa mecze na stadionie Interu. Nie była to passa, nie był oszałamiający wynik, ale sygnał, że Andrea Belotti i spółka radzą sobie w Mediolanie. Ostrzeżeniem dla zespołu Luciano Spallettiego była również wygrana Torino FC z Cagliari Calcio, którą zespół odniosło tydzień temu po pięciu kolejkach niepowodzeń.

Po pierwszej połowie goście remisowali bezbramkowo. Głównie dzięki Salvatore Sirigu. Następca Joe Harta między słupkami Torino zatrzymał kilka strzałów. Najpoważniej przetestowali golkipera Matias Vecino oraz Milan Skriniar. Pokonać Sirigu próbował również Mauro Icardi, jednak uderzeniom Argentyńczyka brakowało dokładności. W 45. minucie nie zabrakło dużo, by Torino wymierzyło wiceliderowi karę za nieskuteczność. Samir Handanović nie chciał być gorszy od Sirigu i intuicyjnie sparował piłkę po główce Daniele Baselliego.

Sirigu nie zgubił koncentracji w szatni. W 49. minucie popisał się kolejną intuicyjną interwencją po strzale głową Matiasa Vecino. Piłkarze Torino z pola nie zamierzali zniweczyć tytanicznego wysiłku swojego bramkarza. W 59. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie 1:0 dzięki rajdowi Iago Falque zakończonemu płaskim strzałem z 20. metra.

Spalletti dokonał natychmiast ofensywnych zmian w Interze. Eder dołączył w ataku do Icardiego, a Marcelo Brozović uzupełnił lukę w środku pola kosztem bocznego defensora Yuto Nagatomo. Gospodarze uratowali punkt. Gola na 1:1 strzelił w 79. minucie Eder.

Przed przerwą reprezentacyjną Nerazzurri mogą stracić miejsce na podium, jeżeli swój mecz wygrają piłkarze Juventusu i Lazio.

Inter Mediolan - Torino FC 1:1 (0:0)
0:1 - Iago Falque 59'
1:1 - Eder 79'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Joao Miranda, Yuto Nagatomo (76' Marcelo Brozović) - Matias Vecino, Roberto Gagliardini (69' Eder) - Antonio Candreva, Borja Valero, Ivan Perisić – Mauro Icardi

Torino: Salvatore Sirigu - Lorenzo De Silvestri, Nicolas N'Koulou, Nicolas Burdisso, Cristian Ansaldi - Joel Obi (73' Afriyie Acquah), Tomas Rincon, Daniele Baselli - Iago Falque (82' M'Baye Niang), Andrea Belotti, Adem Ljajić (89' Alejandro Berenguer)

Żółte kartki: Vecino, Skriniar, Brozović (Inter) oraz Burdisso, Rincon, Obi, Acquah (Torino)

Sędzia: Daniele Orsato