Serie A: Juventus był w opałach. Wojciecha Szczęsnego zamurowało

Wojciech Szczęsny zagrał 90 minut w barwach Juventusu. Drużyna Polaka uratowała się przed kompromitacją i pokonała 2:1 Benevento Calcio. AS Roma wygrała 4:2 emocjonujące spotkanie z ACF Fiorentina.

Blaise Matuidi (z prawej) Reuters / Stringer / Na zdjęciu: Blaise Matuidi (z prawej)
Juventus miał zamiar odpalić piłkarskie fajerwerki z okazji 120. rocznicy powstania klubu. Przed zderzeniem z beniaminkiem był najbardziej bramkostrzelnym zespołem w lidze, a jego przeciwnik tracił najwięcej goli.

Dlatego prowadzenie 1:0 Benevento po 45 minutach było sensacją. Wojciech Szczęsny stał jak zamurowany i odprowadził piłkę wzrokiem do własnej bramki po genialnym strzale Amato Cicirettiego z rzutu wolnego.

Juventus uratował się przed kompromitacją w drugiej połowie. Wynik 0:1 na 2:1 odwrócili Gonzalo Higuain i Juan Cuadrado. Szczególnie doświadczony Argentyńczyk imponuje ostatnio formą strzelecką.

Ciro Immobile był w jedenastce Lazio na mecz z Udinese Calcio. To jedyna dobra informacja dla kibiców w błękitnej części Rzymu. Reprezentant Włoch wyleczył kontuzję, jednak nie było mu dane pokazać się na murawie. Ta po ulewie wyglądała jak wielka kałuża i sędzia nie dopuścił do rozpoczęcia spotkania.

Oczekiwania wobec piłkarzy AS Roma zwiększyły się po zwycięstwie 3:0 z Chelsea FC. Przed przerwą reprezentacyjną Giallorossich czekał jeszcze mecz na wyjeździe z ACF Fiorentina, a poza Rzymem nie przegrali dotychczas żadnego spotkania w tym sezonie. We Florencji nie szło gładko. Roma wyszła dwukrotnie na prowadzenie dzięki Gersonowi, ale podopieczni Stefano Pioliego wyrównali na 2:2 w pierwszej połowie. Dopiero ciosy zadane po przerwie okazały się nokautujące. Do wyniku 4:2 doprowadzili Kostas Manolas i Diego Perotti.