Prestiżowa funkcja wiceprezesa Lecha Poznań w ECA

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań, został członkiem zespołu zarządzającego grupą roboczą ds. szkolenia młodzieży w ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich). Rutkowski będzie współpracował m.in. z Edwinem van der Saarem z Ajaxu.

W tym artykule dowiesz się o:

ECA to stowarzyszenie zrzeszające 230 klubów. W rozmowach z UEFA reprezentuje ich interesy, m.in. przy podziale premii finansowych lub ustalaniu systemu pucharowych rozgrywek. W strukturach ECA coraz częściej pojawiają się przedstawiciele polskich klubów. Właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski niedawno został wybrany na kolejną kadencję do 15-osobowego zarządu ECA, dyrektor wykonawczy Wisły Kraków Daniel Gołda trafił do Komisji Dialogu Społecznego ECA, a w poniedziałek wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski został jednym z członków zespołu zarządzającego grupą roboczą zajmującą się szkoleniem młodzieży w ECA.

W składzie zespołu są również legendarny bramkarz Ajaxu Amsterdam Edwin van der Saar, Bodo Menze z Schalke 04 i Pierre Locht ze Standardu Liege. Youth Working Group (grupa robocza ds. szkolenia) zajmuje się stymulowaniem, rozwijaniem i ochroną projektów szkolenia piłkarskiego w europejskich klubach.

- Lech kilka lat temu mocno postawił na szkolenie, a nasza akademia stała się jednym z filarów klubowej strategii w pionie sportowym. Chcemy, by kształceni przez nas piłkarze regularnie zasilali pierwszą drużynę i stawali się jej ważnymi elementami. Do tego stale podnosimy jakość naszej infrastruktury i rozwijamy kadrę trenerską oraz zarządzającą. Zyskaliśmy miano najlepszej akademii w Polsce, naszą ambicją jest jednak stale podnosić poprzeczkę i sobie... i konkurencji. Wierzymy bowiem, że inwestując w młodych piłkarzy będziemy podnosili też poziom piłki nożnej w całym kraju - mówi wiceprezes Piotr Rutkowski.

ZOBACZ WIDEO Rafał Wolski: Liczę na kolejne powołania

Źródło artykułu: