Stomil Olsztyn zmienia trenera. Tomasz Asensky odszedł z klubu

Tomasz Asensky nie jest już trenerem Stomilu Olsztyn. Szkoleniowiec pracował w klubie od początku sezonu. Drużynę zostawił na lokacie barażowej.

stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
Szkoleniowiec przejął zespół w awaryjnych okolicznościach, ponieważ pierwotnie z piłkarzami Stomilu Olsztyn miał pracować Artur Derbin. W klubie z północy Polski Tomasz Asensky wytrwał dokładnie połowę sezonu. Po porażce 0:1 z Drutex-Bytovią Bytów został zwolniony.

Trener zostawił Stomil na lokacie barażowej w Nice I lidze. Dopóki punktował regularnie na własnym stadionie, tuszował serię porażek na wyjazdach. W ostatnich tygodniach olsztynianie przestali wykorzystywać również atut własnego boiska. Do listy niepowodzeń doszła porażka w Pucharze Polski z Wartą Sieradz, która gra poza szczeblem centralnym. Łączny bilans to sześć zwycięstw, remis i 11 porażek.

Klub nie ogłosił jeszcze nazwiska następcy Asenskiego. Stomilowi pozostały do rozegrania dwa spotkania przed przerwą zimową.

Czy Tomasz Asensky rozczarował w Stomilu Olsztyn?