Premier League: cztery gole na koniec kolejki

Remis na zakończenie 12. kolejki Premier League. W starciu Brighton and Hove Albion ze Stoke City obie drużyny zdobyły po dwie bramki.

Szymon Mierzyński
Gaetan Bong (z lewej) i Xherdan Shaqiri (z prawej) Getty Images / Mike Hewitt / Staff / Gaetan Bong (z lewej) i Xherdan Shaqiri (z prawej)
The Potters zaczęli znacznie lepiej i w 28. minucie udokumentowali przewagę. Xherdan Shaqiri zagrał za plecy obrońców beniaminka, ci kompletnie się pogubili i precyzyjnym strzałem przy słupku wynik otworzył Eric-Maxim Choupo-Moting.

Mewy musiały więc odrabiać straty, ale robiły to skutecznie. Tuż przed upływem regulaminowych 45 minut wyrównał Pascal Gross. Ten gol był jednak zasługą Davy'ego Proppera, który przeprowadził świetną szarżę, zbiegł ze środka na prawe skrzydło i obsłużył kolegę tak idealnie, że ten musiał tylko dołożyć nogę.

Cały wysiłek gospodarzy poszedł na marne już dwie minuty później, gdy nie upilnowali Kurta Zoumy i obrońca wypożyczony z Chelsea głową z najbliższej odległości ponownie dał przewagę Stoke.

Po przerwie tak dużych emocji już nie było, ale Brighton and Hove raz jeszcze wyrównało i wywalczyło jeden punkt. Po błędzie obrony The Potters strzałem z ostrego kąta rezultat na 2:2 ustalił Jose Izquierdo.

Remis nie zmienił sytuacji obu ekip w tabeli Premier League. Beniaminek wciąż ma trzy oczka więcej niż jego poniedziałkowy rywal.

12. KOLEJKA PREMIER LEAGUE:

Brighton and Hove Albion - Stoke City 2:2 (1:2) 0:1 - Eric-Maxim Choupo-Moting 28' 1:1 - Pascal Gross 44' 1:2 - Kurt Zouma 45+1' 2:2 - Jose Izquierdo 60'