Bundesliga: starcie beniaminków na remis

W meczu otwierającym trzynastą kolejkę Bundesligi doszło do pojedynku beniaminków. Hannover 96 przed własną publicznością zremisował z VfB Stuttgart 1:1.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Stuart Franklin / Staff / Na zdjęciu: Emiliano Insua (z lewej) oraz Oliver Sorg (z prawej)

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Obie drużyny w tym sezonie prezentują wyrównany poziom i trudno było wskazać faworyta starcia beniaminków. Hannover 96 w ostatnich tygodniach zanotował kryzys formy. Przed kilkoma dniami zespół ten przegrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Werderem Brema aż 0:4. Dla bremeńczyków był to pierwszy triumf w sezonie. VfB Stuttgart tak spektakularnych wpadek w aktualnych rozgrywkach nie zanotowało.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Christian Gentner. Uderzenie było na tyle silne, że bramkarz Hannover 96, Philipp Tschauner, odbił piłkę przed siebie. Wykorzystał to Takuma Asano i pokonał golkipera gospodarzy.

Hannover 96 wyrównał w 76. minucie. W szesnastce sfaulowany został Matthias Ostrzolek, a arbiter wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Niclas Fuellkrug i pewnym strzałem dał swojej drużynie upragnionego gola.

W meczu z powodu kontuzji nie zagrał Marcin Kamiński (VfB Stuttgart).

Hannover 96 - VfB Stuttgart 1:1 (0:1)
0:1 - Takuma Asano 24'
1:1 - Niclas Fuellkrug (k.) 76'

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?