Arka - Sandecja: strzelecki festiwal po gdyńsku

W sobotę na boisku w Gdyni dzieliła i rządziła tylko jedna drużyna, a była nią Arka. Gdynianie w 17. kolejce Lotto Ekstraklasy rozbili Sandecję Nowy Sącz 5:0.

Tomasz Rosiński
radość piłkarzy Arki Gdynia Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Arki Gdynia
Sandecja w poprzedniej serii zatrzymała Lecha Poznań i tym razem również liczyła na korzystny rezultat. Jednakże Arka chciała pójść za ciosem po niedawnym zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław i zrealizowała swój cel.

Gdynianie od pierwszego gwizdka sędziego Zbigniewa Dobrynina ruszyli do frontalnych ataków i już w 5. minucie otworzyli wynik potyczki. Wówczas dokładne podanie od Mateusza Szwocha na bramkę zamienił Ruben Jurado, który wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Gliwą.

Nie minęło osiem minut, a gospodarze prowadzili 2:0. Piłkę ręką we własnym polu zagrał Dawid Szufryn, co potwierdził system VAR. Natomiast "jedenastkę" wykorzystał Szwoch.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie zamierzali zwalniać tempa i po kwadransie mieli już trzy trafienia przewagi. Luka Zarandia umiejętnym dograniem obsłużył Siergieja Kriwca, zaś ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Przyjezdni wyglądali na bezradnych, a piłkarzom Arki wciąż było mało. W 43. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla miejscowego zespołu, który to na gola ponownie zamienił Mateusz Szwoch.

Tuż po zmianie stron - w 47. minucie - wynik konfrontacji na 5:0 ustalił Adam Marciniak, który strzałem głową pokonał Gliwę. Później gdynianie tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i mogli cieszyć się z efektownie wywalczonego kompletu punktów.