PL: seria Manchesteru City trwa. Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Zadecydowała końcówka

Manchester City pokonał w meczu wyjazdowym Huddersfield 2:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, goście strzelali chwilę po zmianie stron z rzutu karnego oraz na sześć minut przed końcem.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola Sergio Aguero Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola Sergio Aguero
Lider Premier League Manchester City był faworytem potyczki. Kibice Huddersfiled mieli jednak nadzieję, że ich ulubieńcy po pokonaniu wcześniej Manchesteru United uporają się z kolejnym dużo wyżej notowanym rywalem.

Od początku przeważali niepokonani w sezonie w lidze goście. Jednak piłkarze Manchesteru City nie potrafili sobie stworzyć dobrej okazji do objęcia prowadzenia. Dopiero po dwudziestu minutach odważniej zaczęli grać gospodarze i spotkanie wyrównało się. Przyjezdni powinni zdobyć gola w 38. minucie. Strzał Sergio Aguero odbił bramkarz, a poprawka Raheema Sterlinga nie znalazła drogi do siatki.

W doliczonym czasie gry zaczęły się dziać przedziwne rzeczy. Po wrzutce z rogu do własnej bramki omal nie trafił Vincent Kompany, Ederson sparował piłkę na kolejny korner. Po nim futbolówkę zgrał Christopher Schindler, a ta odbiła się od Nicolasa Otamendiego i znalazła się w bramce. Radość gospodarzy trwała tylko przez... przerwę. Chwilę po wznowieniu gry Scott Malone przewrócił w polu karnym Sterlinga, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Aguero.

Goście wciąż atakowali, ale poza sytuacjami w 52. i 58. minucie nie potrafili poważniej zagrozić zawodnikom Huddersfield. Wówczas z pola karnego uderzał Leroy Sane, bramkarz wybił piłkę na róg. Pięć minut później ten sam zawodnik strzelił z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę.

Kiedy wydawało się, że za gospodarzami najgorsze, przyjezdni zdobyli zwycięską bramkę. W 84. minucie w polu karnym sam naprzeciwko Jonasa Loessla znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Gabriel Jesus. Bramkarz odbił nogą piłkę, ale ta trafiła w kolano nadbiegającego Sterlinga i lobem wpadła do siatki. Huddersfiled mógł wyrównać, ale cztery minuty później strzał z rzutu wolnego Aarona Mooy'a zatrzymał się na bocznej siatce.

Huddersfield Town - Manchester City 1:2 (1:0)
1:0 - Otamendi 45+1'
1:1 - Aguero (k.) 47'
1:2 - Sterling 84'

Huddersfield Town: Jonas Loessl - Tom Smith, Zanka, Christopher Schindler, Scott Malone (74' Chris Lowe) - Jonathan Hogg (86' Steve Mounie), Daniel Williams, Tom Ince (82' Collin Quaner) - Aaron Mooy, Rajiv van La Parra - Laurent Depoitre.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Vincent Kompany (80' Gabriel Jesus), Fabian Delph - Kevin De Bruyne, Fernandinho, David Silva (89' Eliaquim Mangala) - Raheem Sterling, Sergio Aguero (85' Ilkay Gundogan), Leroy Sane.

Żółte kartki: Hogg, Malone (Huddersfield) oraz Silva (Manchester City).

Sędzia: Craig Pawson.

Manchester City do końca 2017 roku będzie niepokonany?