Premier League: trzy zwroty akcji w Newcastle

Do trzech zwrotów akcji doszło w wygranym 3:2 przez Leicester City meczu na stadionie Newcastle United. Oba kluby traciły swoje prowadzenie. Ostatnie słowo należało do gości, którzy zdobyli komplet punktów w 16. kolejce Premier League.

East News
Piłkarze Newcastle United przygotowali sobie dobry grunt, żeby odnieść pierwsze od 21 października zwycięstwo. W 4. minucie Joselu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i to oni mieli lepsze karty w dłoniach. Po straceniu 11 goli w czterech poprzednich kolejkach nie chcieli sobie pozwolić na brawurę.

Leicester City ruszyło do ataku, którego owocem było odwrócenie wyniku 0:1 na 2:1. Wyrównał Riyad Mahrez po podaniu Wilfreda Ndidiego, a w 60. minucie Demarai Gray skorzystał z dogrania Marca Albrightona. Niedawny uczestnik Ligi Mistrzów musiał zapracować na swoje prowadzenie. Na tym etapie spotkania przeważał pod względem posiadania piłki, strzałów i uderzeń celnych.

Lisy nie utrzymały przewagi i musiały jeszcze podenerwować się o swoje zwycięstwo w ostatnim kwadransie. Do remisu 2:2 doprowadził w 73. minucie Dwight Gayle. O losie dynamicznego widowiska zdecydowało trafienie samobójcze Ayoze Pereza w 86. minucie. Zrobiło się 3:2 dla Leicester, a po ostatnim gwizdku lepsza drużyna cieszyła się z trzeciego zwycięstwa z rzędu w Premier League. W tabeli jest na 8. lokacie.

Newcastle United - Leicester City 2:3 (1:1)
1:0 - Joselu 4'
1:1 - Riyad Mahrez 20'
1:2 - Demarai Gray 60'
2:2 - Dwight Gayle 73'
2:3 - Ayoze Perez 86'

Newcastle: Karl Darlow - DeAndre Yedlin, Florian Lejeune, Ciaran Clark, Javier Manquillo - Matt Ritchie (64' Christian Atsu), Mikel Merino, Isaac Hayden, Jacob Murphy (71' Ayoze Perez) - Dwight Gayle, Joselu (88' Aleksandar Mitrović)

Leicester: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan, Harry Maguire, Ben Chilwell - Riyad Mahrez (89' Christian Fuchs), Vicente Iborra, Wilfred Ndidi, Marc Albrighton - Demarai Gray (74' Shinji Okazaki) - Jamie Vardy (90' Leonardo Ulloa)

Żółte kartki: Hayden, Lejeune (Newcastle) oraz Gray (Leicester)