Serie A: ambitny pościg Lazio. Simone Inzaghi nie wytrzymał dreszczowca

Lazio zremisowało 3:3 z Atalantą Bergamo na zakończenie 17. kolejki Serie A. Przez pół meczu goniło przeciwnika. Grało bez najlepszego piłkarza Ciro Immobile, a trener Simone Inzaghi został wyrzucony z ławki.

Mattia Caladara (z lewej) oraz Luis Alberto (z prawej) Getty Images / Marco Rosi / Stringer / Na zdjęciu: Mattia Caladara (z lewej) oraz Luis Alberto (z prawej)
Atalanta Bergamo sprawiła Lazio psikusa w poprzedniej kampanii. Biancocelesti byli przekonani, że zafiniszują na 4. miejscu w tabeli, tymczasem w ostatniej kolejce zostali wyprzedzeni przez rewelację Serie A. W bieżącym sezonie Nerazzurri ponownie dali się we znaki Lazio. Po 22 minutach niedzielnego meczu prowadzili 2:0.

Mattia Caldara główkował do bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, a następnie Josip Ilicić podwoił przewagę Atalanty po genialnym podaniu Alejandro Gomeza z głębi pola. Słoweniec potwierdza, że jego forma rośnie. W klasyfikacji kanadyjskiej jest najwyżej spośród Nerazzurrich. Na koncie ma sześć goli i cztery asysty. Wspomniany Gomez jest z kolei najlepszym asystentem w zespole. W tym sezonie wykonał pięć ostatnich podań.

Lazio grało w Bergamo bez Ciro Immobile. Napastnik musi odpokutować czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Torino FC. Pod nieobecność Ciro liderem Lazio był Sergej Milinković-Savić, który zdążył przed przerwą zmienić wynik 0:2 na 2:2. Serb wyrównał dwoma strzałami z podobnej pozycji. Przed pierwszym trafieniem asystował Lucas Leiva, a przed drugim Marco Parolo. Lazio wróciło z dalekiej podróży i po atrakcyjnej pierwszej połowie kibice liczyli na równie interesującą walkę po powrocie piłkarzy z szatni.

W 50. minucie Atalanta Bergamo odzyskała prowadzenie. Ponownie dali o sobie znać Gomez oraz Ilicić. Argentyńczyk wpadł w pole karne i sprowokował do faulu Bastosa. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Ilicić. Trener Simone Inzaghi miał dość błędów swoich obrońców i mimo niekorzystnego wyniku 2:3 dokonał zmiany właśnie w defensywie. Bastosa wymienił na Wallace'a.

Do przodu Inzaghi posłał przed ostatnim kwadransem meczu Luiza Felipe oraz Jordana Lukaku. Rzymianie potrafili wyrównać tak samo jak przed przerwą. Na 3:3 przymierzył Luis Alberto w 79. minucie po podaniu Felipe Caicedo z drugiej linii. Lazio mogło nawet wygrać po ambitnym pościgu, gdyby nie Etrit Berisha. Bramkarz Atalanty trafił do Bergamo z Rzymu. Najlepszą interwencję zaprezentował po uderzeniu Lucasa Leivy z 20. metra.

Nerwów nie wytrzymał Inzaghi, którego sędzia wyrzucił w końcówce dreszczowca z ławki. Nagrodą dla jego zespołu za hart ducha był punkt. Druga strona medalu jest taka, że Biancocelesti wygrali tylko jeden z ostatnich pięciu meczów ligowych i praktycznie wypadli z walki o mistrzostwo Włoch.

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 3:3 (2:2)
1:0 - Mattia Caldara 19'
2:0 - Josip Ilicić 22'
2:1 - Sergej Milinković-Savić 27'
2:2 - Sergej Milinković-Savić 35'
3:2 - Josip Ilicić (k.) 50'
3:3 - Luis Alberto 79'

Atalanta: Etrit Berisha - Jose Luis Palomino (59' Rafael Toloi), Mattia Caldara, Andrea Masiello - Hans Hateboer, Bryan Cristante, Remo Freuler, Leonardo Spinazzola - Josip Ilicić, Alejandro Gomez - Andrea Petagna (71' Jasmin Kurtić)

Lazio: Thomas Strakosha - Bastos (54' Wallace), Stefan de Vrij, Stefan Radu - Adam Marusić, Marco Parolo, Lucas Leiva (75' Luiz Felipe), Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić (75' Jordan Lukaku) – Luis Alberto - Felipe Caicedo

Żółte kartki: Freuler, Hateboer (Atalanta) oraz Bastos, Wallace (Lazio)