Premier League: ogromne emocje! Manchester United w końcówce stracił zwycięstwo!

Manchester United zremisował 2:2 z Leicester City w meczu 19. kolejki Premier League. Gospodarze do wyrównania doprowadzili już w doliczonym czasie gry! Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Juan Mata.

Artur Długosz
Riyad Mahrez i Chris Smalling Getty Images / Catherine Ivill / Riyad Mahrez i Chris Smalling
Piłkarze Manchesteru United zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League i od początku spotkania chcieli udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Zawodnicy "Czerwonych Diabłów" szukali między innymi strzałów z dystansu. W 5. minucie po uderzeniu Jesse Lingarda dobrze interweniował jednak Kasper Schmeichel. Chwilę później bramkarz Leicester City obronił także strzał Paula Pogby. Ataki "Lisów" nie przynosiły natomiast większego zagrożenia pod bramką gości.

Wraz z upływem kolejnych minut szarże Manchesteru United nieco osłabły, a w 27. minucie gospodarze zdołali zaskoczyć rywala. Po świetnym podaniu z głębi pola dobrze zachował się Riyad Mahrez, który umiejętnie rozegrał piłkę. Akcję natomiast celnym strzałem pewnie wykończył Jamie Vardy. "Lisy" objęły prowadzenie, lecz utrzymały je tylko do 40. minuty.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził bowiem Juan Mata. Po zagraniu w pole karne gospodarzy Jesse Lingard odegrał do Hiszpana, a ten z około 14-15 metrów strzelił przy słupku. Kasper Schmeichel musiał wyjmować piłkę z własnej bramki.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy oba zespoły miały znakomite okazje na gola. Tej dla gospodarzy nie wykorzystał Christian Fuchs, który z kilku metrów trafił tylko w jednego z zawodników "Czerwonych Diabłów". W drużynie Manchesteru United szansę zmarnował natomiast Anthony Martial. W 60. minucie znów dał o sobie znać rozgrywający dobry mecz Juan Mata. Hiszpan tym razem oddał świetny strzał z rzutu wolnego nad murem. Kasper Schmeichel nie zdołał obronić tego uderzenia. Goście wyszli na prowadzenie, później mogli jeszcze je podwyższyć, ale ostatecznie nie zdołali zwyciężyć!

Gospodarze grali bowiem do końca i już w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu! Po dośrodkowaniu w pole karne Albrightona akcję zamknął Harry Maguire i z bliska skierował piłkę do bramki! Emocji w tym spotkaniu na pewno nie brakowało. Ostatecznie "Lisy" zremisowały mecz, mimo iż od 73. minuty grały w osłabieniu. Wtedy po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał Daniel Amartey.

Leicester City - Manchester United 2:2 (1:1)
1:0 - Jamie Vardy 27'
1:1 - Juan Mata 40'
1:2 - Juan Mata 60'
2:2 - Harry Maguire 90 +4

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson (57' Daniel Amartey), Harry Maguire, Wes Morgan, Christian Fuchs, Wilfred Ndidi, Vicente Iborra (67' Shinji Okazaki), Riyad Mahrez, Marc Albrighton, Demarai Gray (80' Ben Chilwell), Jamie Vardy.

Manchester United: David de Gea - Victor Lindelof, Chris Smalling, Phil Jones, Ashley Young, Paul Pogba, Nemanja Matić, Juan Mata (83' Henrich Mchitarjan), Jesse Lingard (76' Ander Herrera), Anthony Martial (71' Marcus Rashford), Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Victor Lindelof, Nemanja Matić (Manchester United) oraz Marc Albrighton, Daniel Amartey, Riyad Mahrez (Leicester City).

Czerwona kartka: Daniel Amartey /73' - za drugą żółtą/ (Leicester City).