Premier League: Tottenham uratował punkt w starciu z West Hamem United

Zaledwie remisem zakończył się pojedynek Tottenhamu z West Hamem United w 21. kolejce Premier League. Goście prowadzenie w meczu objęli w 70. minucie, a Koguty na 1:1 trafiły na sześć minut przed końcem.

Michał Piegza
Heung-Min Son (po lewej) i Angelo Ogbonna (po prawej) Getty Images / Julian Finney / Heung-Min Son (po lewej) i Angelo Ogbonna (po prawej)
Plasujący się na 5. pozycji w Premier League Tottenham stracił dystans do wyprzedzającego go Liverpoolu (w poniedziałek 2:1 pokonał na wyjeździe Burnley). Koguty były faworytem w potyczce z walczącym o utrzymaniem West Hamem United.

Pierwszy gol padł dopiero w 70. minucie. Wówczas kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Pedro Obiang. Gospodarze do remisu doprowadzili w 84. minucie. Strzałem z ok. 19 metrów do siatki trafił Heung-Min Son.
przyjezdni dramatycznie bronili punktu. W 94. minucie w polu karnym doszło do ogromnego zamieszania, ale wszystkie uderzenia graczy Tottenhamu były blokowane.

Tottenham Hotspur - West Ham United 1:1 (0:0)
0:1 - Obiang 70'
1:1 - Heung-Min 84'