Primera Division: Messi, Suarez i Paulinho na wagę wygranej Barcelony

FC Barcelona bez większych problemów pokonała na własnym stadionie Levante UD. Prowadzenie dla lidera Primera Division uzyskał w 12. minucie Leo Messi, w 38. minucie trafił Luis Suarez, a wynik gry ustalił w doliczonym czasie Paulinho.

Michał Piegza
drużyna FC Barcelona Getty Images / Octavio Passos / Na zdjęciu: drużyna FC Barcelona
Tylko w pierwszych minutach meczu Barcelony z Levante goście byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z gospodarzami. Barca po sennym początku przyspieszyła grę i w 12. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłkę głową zgrał Jordi Alba, doszedł do niej Lionel Messi i uderzył nieczysto. Mimo tego futbolówka przy słupku znalazła się w bramce.

Dwie minuty później powinno być 2:0. Z siedmiu metrów uderzał Luis Suarez, ale świetnie zachował się bramkarz. W 19. minucie po jednej z nielicznych akcji gości strzał Ivi Lopeza, po nodze obrońcy, w nieznacznej odległości minął bramkę.

Sześć minut później kolejną szansę zmarnował Suarez, który niemal do pustej bramki dobijał obronione przez Oiera Olazabala uderzenie Ousmane Dembele. Urus bramkę zdobył w 38. minucie. Po dograniu Sergi Roberto Suarez w polu karnym kapitalnie przyjął piłkę i efektownie uderzył pod poprzeczkę.

Przed przerwą rozpędzona Barca mogła zdobyć jeszcze dwa gole. W 42. minucie mocno sprzed pola karnego uderzył Ivan Rakitić, ale pomylił się o centymetry.  kolei dwie minuty później w sytuacji sam na sam w bramkarza z dość trudnej pozycji trafił Messi.

W drugiej części gospodarze zaczęli oszczędzać siły przed meczem w Pucharze Króla. Do okazji kilka razy doszli goście. W 47. minucie uderzenie Ivi Lopeza kapitalnie obronił Marc-Andre ter Stegen. Jeszcze lepszą okazję zmarnował w 65. minucie Shaquel Moore. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz.

Piłkarze Barcelony atakowali, ale długo nie potrafili sobie stworzyć okazji do podwyższenia wyniku. Dopiero w 71. minucie Oier musiał interweniować po strzale z kilku metrów Suareza.

Do końcowego gwizdka gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a w doliczonym czasie na 3:0 trafił Paulinho. Brazylijczyk wykończył podanie Messiego do... Suareza.

FC Barcelona - Levante UD 3:0 (2:0)
1:0 - Messi 12'
2:0 - Suarez 38'
3:0 - Paulinho 90+3'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (85' Jose Manuel Arnaiz), Javier Mascherano, Thomas Vermaelen, Jordi Alba - Ousmane Dembele (67' Nelson Semedo), Ivan Rakitić, Paulinho - Andres Iniesta (76' Andre Gomes), Lionel Messi, Luis Suarez.

Levante UD: Oier Olazabal - Shaquel Moore, Erick Cabaco, Sergio Postigo, Antonio Luna - Andres Lerma (62' Rober Pier), Sasa Lukić, Cheik Doukoure - Jason (83' Samu Garcia), Emmanuel Boateng (74' Nano Mesa), Ivi Lopez.

Żółte kartki: Lerma, Postigo, Pier (Levante).

Sędzia: Carlos Del Cerro.