Primera Division: 6:0! Niespodziewany pogrom w Hiszpanii!

W 19. kolejce Primera Division Girona pokonała na własnym boisku UD Las Palmas 6:0. Hat-tricka zdobył wprowadzony po przerwie Michael Olunga.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cristian 'Portu' Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Cristian 'Portu'
Powrót trenera Paco Jemeza niewiele zmienił w grze UD Las Palmas. Szkoleniowiec objął zespół tuż przed nowym rokiem. Przegrał wszystkie 3 ligowe spotkania i odpadł z rywalizacji o Puchar Króla. Prawdziwy kataklizm przeżył jednak w sobotnie popołudnie.

Do przerwy Girona prowadziła tylko 1:0 po bramce z rzutu karnego Christiana Stuaniego. Obraz gry zmieniło jednak wejście Michaela Olungi. 23-letni napastnik z Kenii pojawił się na boisku w 46. minucie, a mimo to ustrzelił hat-tricka i zanotował asystę! Były to premierowe trafienia zawodnika w rozgrywkach Primera Division. Do tej pory rozegrał tylko 5 spotkań, w tym 1 od pierwszego gwizdka.

Las Palmas zamyka ligową tabelę i ma aż 5 punktów straty do bezpiecznego miejsca.

Girona FC - UD Las Palmas 6:0 (1:0)
1:0 - Christian Stuani (k.) 25'
2:0 - Michael Olunga 57'
3:0 - Borja Garcia 64'
4:0 - Michael Olunga 70'
5:0 - Portu 74'
6:0 - Michael Olunga 79'

Getafe CF - Malaga CF 1:0 (0:0)