Premier League: Manchester United umocnił się na 2. miejscu

Manchester United wykorzystał sobotni remis Chelsea, bez trudu pokonał u siebie Stoke City 3:0 i coraz pewniej rozsiada się w fotelu wicelidera tabeli Premier League.

Szymon Mierzyński
Manchester United Getty Images / Michael Regan / Manchester United
To był wieczór ładnych goli na Old Trafford - zwłaszcza w pierwszej połowie. Do przerwy Czerwone Diabły prowadziły 2:0, dwie asysty miał na koncie Paul Pogba i po jego podaniach perfekcyjnym wykończeniem popisali się Antonio Valencia i Anthony Martial. Ten pierwszy przymierzył technicznie, zaś Francuz huknął nie do obrony niemal w okienko.

Stoke do pewnego momentu sprawiało niezłe wrażenie i w pierwszej części mogło się pokusić o lepszy wynik. Przy stanie 1:0 dla gospodarzy fenomenalnej szansy nie wykorzystał Eric-Maxim Choupo-Moting, który doszedł do piłki po błędzie Davida de Gei, uderzał na pustą bramkę, lecz w ostatniej chwili przyblokował go Phil Jones.

Po przerwie The Potters już nie byli tak groźni i z każdą minutą sprawiali wrażenie coraz bardziej pogodzonych z porażką. Ostatecznie polegli 0:3, bo swojego gola zdobył jeszcze Romelu Lukaku.

Poniedziałkowy triumf sprawił, że drużyna Jose Mourinho pozostaje na 2. miejscu, ma 12 pkt. straty do Manchesteru City i o 3 wyprzedza Chelsea. Stoke natomiast wciąż jest w strefie spadkowej.

Manchester United - Stoke City 3:0 (2:0)
1:0 - Antonio Valencia 9'
2:0 - Anthony Martial 38'
3:0 - Romelu Lukaku 72'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Chris Smalling, Luke Shaw, Paul Pogba, Nemanja Matić, Juan Mata (83' Scott McTominay), Jesse Lingard (80' Marouane Fellaini), Anthony Martial (80' Anthony Martial), Romelu Lukaku.

Stoke City: Jack Butland - Moritz Bauer, Kurt Zouma, Bruno Martins Indi, Josh Tymon (46' Kevin Wimmer), Darren Fletcher, Xherdan Shaqiri, Joe Allen, Stephen Ireland, Eric-Maxim Choupo-Moting (60' Ramadan Sobhi), Peter Crouch (70' Mame Diouf).

Żółte kartki: Jesse Lingard, Romelu Lukaku (Manchester United) oraz Stephen Ireland (Stoke City).

Sędzia: Anthony Taylor.

Czy Manchester United jeszcze włączy się do walki o mistrzostwo Anglii?