Górnik Zabrze rozbił Spartaka Moskwa U-21. Cztery gole Marcina Urynowicza

Górnik Zabrze rozgromił zespół do lat 21 Spartaka Moskwa 6:2. Trzeci zespół Lotto Ekstraklasy do wygranej poprowadził Marcin Urynowicz, który zdobył cztery gole.

Łukasz Witczyk
Marcin Urynowicz WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Marcin Urynowicz
Dla Górnika Zabrze był to drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań. Wcześniej w czeskim Kravare zabrzanie zremisowali 2:2 z MFK Karvina. Tym razem zmierzyli się z młodzieżowym zespołem Spartaka Moskwa. Trener Marcin Brosz postanowił dać szansę piłkarzom, którzy jesienią rzadko grali w pierwszym składzie Górnika, a ci nie zawiedli.

Już w 3. minucie śląski klub wyszedł na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został testowany Maciej Firlej, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Marcin Urynowicz i pewnie pokonał bramkarza. To był początek koncertu 21-latka, który trzy lata temu sezon w Gwarku Zabrze zakończył z 70 strzelonymi golami.

Drugiego gola Urynowicz również zdobył z rzutu karnego, a chwilę później po raz trzeci pokonał bramkarza. Asystował mu Erik Grendel, który precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego. Urynowicz na skompletowanie hat-tricka potrzebował zaledwie 22 minut.

Jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższył Maciej Firlej, który przebywa na testach w Górniku. Gracz Ślęzy Wrocław pokazał się z dobrej strony w sparingu przeciwko Spartakowi i nie jest wykluczone, że wywalczy angaż w Górniku.

Po przerwie kolejny cios zadał Urynowicz. Po indywidualnej akcji Wojciech Hajda dograł do napastnika Górnika, a ten z ośmiu metrów pokonał bramkarza młodzieżowej drużyny Spartaka Moskwa. Z kolei w 62. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Grendel. Rosyjski zespół zdołał odpowiedzieć dwoma golami.

Górnik Zabrze - Spartak Moskwa U-21 6:2 (4:0)
1:0 - Marcin Urynowicz (k.) 3'
2:0 - Marcin Urynowicz (k.) 22'
3:0 - Marcin Urynowicz 25'
4:0 - Maciej Firlej 40'
5:0 - Marcin Urynowicz 48'
6:0 - Erik Grendel 62'