Adrian Mierzejewski z kolejną asystą. Polak nie zwalnia tempa

W sobotnim meczu 18. kolejki Hyundai A-League Sydney FC Adriana Mierzejewskiego zremisowało 1:1 z Central Coast Mariners, a Polak asystował przy bramce Bobo, która zapewniła mistrzom Australii punkt.
Maciej Kmita
Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski

Drużyna Adriana Mierzejewskiego przegrywała od 7. minuty po golu Blake'a Powella z rzutu karnego, ale do niespodziewanej porażki Sydney FC nie doszło między innymi za sprawą 41-krotnego reprezentanta Polski. W 61. minucie minucie Mierzejewski zwiódł przed polem karnym obrońcę i po chwili obsłużył Bobo idealnym dośrodkowaniem, które Brazylijczyk zamienił na bramkę.

To piąta ligowa asysta Mierzejewskiego w tym sezonie, a jego ogólny dorobek w Australii to dziewięć goli i osiem ostatnich podań w 18 występach. Reprezentant Polski ma udział w bramce Sydney FC co 75 rozegranych minut. Jego dorobek w samej lidze to osiem bramek i pięć asyst, co daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej rozgrywek.

Polak jest w wyśmienitej formie, odkąd w połowie listopada wrócił do gry po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją mięśniową. W jedenastu ostatnich meczach strzelił Osiem goli, do których dorzucił pięć asyst. W plebiscycie organizowanym przez australijski związek piłkarzy zawodowych (PFA) został wybrany najlepszym piłkarzem grudnia w A-League.

Mierzejewski jest największą gwiazdą aktualnego mistrza Australii, który jest na dobrej drodze do wygrania A-Leauge w trzecim kolejnym sezonie. Po 17 kolejkach Sydney FC ma na koncie 40 punktów i jest liderem tabeli z siedmioma "oczkami" przewagi nad drugim zespołem.

31-latek robi w Australii wszystko, by Adam Nawałka znów go docenił, zapraszając go na zgrupowanie kadry. Mierzejewski za kadencji aktualnego selekcjonera zagrał tylko w jego debiucie - od listopada 2013 roku olsztynianin nie dostał powołania, choć wcześniej był etatowym reprezentantem Polski.

Gwiazdor Sydney FC mógłby być na MŚ 2018 alternatywą dla Piotra Zielińskiego, który w tej chwili jest jedynym reprezentacyjnym ofensywnym pomocnikiem z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio w rozmowie z WP SportoweFakty zgłosił gotowość do gry w drużynie narodowej: - Powiem, jakbym siedział w szkolnej ławce: zgłaszam się do odpowiedzi! Jestem tutaj i czekam!

Sydney FC - Central Coast Mariners 1:1 (0:1)
0:1 - Powell (k.) 7'
1:1 - Bobo 61'

Czy Adrian Mierzejewski powinien wrócić do reprezentacji Polski?